Польща обіцяє замінити меморіальну таблицю воїнів УПА на горі Монастир після ексгумації

Фото з відкритих джерел

Відновлена таблиця має бути доповнена новими іменами, але для цього необхідно підтвердити точність цієї інформації

Меморіальну таблицю на могилі вояків УПА на горі Монастир, яку було встановлено перед візитом президента Польщі Анджея Дуди в Україну 11-13 жовтня, може бути змінено після проведення в цьому місці пошуково-ексгумаційних робіт. Про це йдеться у позиції Інституту національної пам’яті Польщі на тему українсько-польських відносин в історичній сфері, викладеній у 29 пунктах.

"За оцінкою ІНП немає перешкод, аби в майбутньому цей напис (на меморіальній таблиці на Монастирі - ред.) був доповнений прізвищами осіб, які там поховані", - йдеться у позиції польської сторони.

Як зазначається, це ускладнено відсутністю даних, які могли б підтвердити точність інформації про загиблих українців, викладених на попередній таблиці. Відтак, як стверджує польська сторона, невідомими й не підтвердженими є не лише прізвища осіб, які там поховані, але і їх кількість, розміри могили і її точна локалізація.

Новини за темою: Ветерани бойових дій на Донбасі просять демонтувати польську мілітарну символіку на Личаківському цвинтарі

Польська сторона заявила, що повністю відкрита для надання можливостей українській стороні проведення там археологічних робіт, ексгумації та ідентифікації загиблих осіб, і готова допомогти їй в цьому.

У контексті інших знищених українських місць пам’яті на території Польщі ІНП Польщі підкреслив, що переважну більшість із них було встановлено нелегально, всупереч нормам польського законодавства. Як підкреслюється, польська сторона пропонувала українській дискусію щодо форми й змісту нових місць пам’яті, які могли б з’явитися на місці знищених українських об’єктів, "без прославляння організацій і структур, які відповідають за злочини проти людяності".

Новини за темою: Україна і Польща: Напівзаходи Варшави, або Відновлення пам'ятника УПА як крок до примирення

Раніше повідомлялося, що президенти України та Польщі обговорили відновлення української історичної пам’ятки на горі Монастир, що біля села Верхрата Підкарпатського воєводства Польщі. Меморіальна плита присвячена загиблим воїнам УПА.

Loading...