Новини » Світ Читать эту новость на русском

Безпрецедентна для Європи операція: Польща готується знешкодити 5-тонну бомбу часів Другої світової війни

Британська авіабомба DP 12000-lb (Tallboy) Фото з відкритих джерел

Перед операцією був евакуйований 751 житель островів Карсібур і Волін

У польському місті Свіноуйсьце незабаром розпочнеться спецоперація зі знешкодження нерозірваної 5-тонної авіабомби часів Другої світової війни, яку того року виявили на дні Пястовського каналу. Про це пише RMF24.

Загалом на спецоперацію фахівцям знадобиться 5 днів. 

Повідомляється, що перед операцією був евакуйований 751 житель островів Карсібур і Волін. Разом з тим під час операції рух у Свіноуйсьце буде обмежено з 7 до 17, буде закрита серед іншого громадська поромна переправа центр, діятиме заборона на перебування у воді, також буде закритий міст на острів Карсібур.

Довідка:

Британська авіабомба DP 12000-lb (Tallboy) має вагу 5,4 т. Єдиним літаком, що міг доставити Tallboy до цілі був важкий бомбардувальник Avro Lancaster.

Ця авіабомба використовувалась для руйнування підземних укріплених споруд, в тому числі бункерів. Так, за час війни було скинуто 854 таких бомби.

За словами фахівців, подібне знешкодження безпрецедентне в масштабах Європи.

Зазначається, що аби безпечно знешкодити цю бомбу необхідно спочатку її відкопати, оскільки вона знаходиться глибоко у землі, а потім надійно закріпити, оскільки будь-яке коливання може призвести до вибуху.

Новини за темою: Найкривавіший бій Другої світової війни: Жахи Сталінградської битви

Нагадаємо, нещодавно від льодовика Ейяф'ятлайокютль в Ісландії внаслідок глобального потепління відтанув американський військовий бомбардувальник B-17 Flying Fortress, який розбився 76 років тому під час Другої світової війни. Наразі місцеві мешканці закликають владу не прибирати його уламки, оскільки вважають їх туристичною пам'яткою.

 Loading...