Подарована Лаврову ікона з Луганська коштує 12,5 млн євро, — ЗМІ

Українська ікона, подарована очільнику МЗС РФ Сергію Лаврову SRNA

Коштовний образ певний час зберігався у банку

Вартість позолоченої ікони з Луганська, яку голова Президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік подарував міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, оцінюється приблизно у 12,5 мільйонів євро. Про це повідомляють "Балканський оглядач" і BN TV.

Як зазначається, ікона зберігалася в банківському сейфі Banke Srpske до його банкрутства. Після цього її передали на зберігання банку UKIO з литовськими власниками. Однак, як саме ікона потрапила в боснійський банк, не повідомляють. 

За даними телеканалу, Мілорад Додік хотів "повернути до Росії те, що їм належало, і таким чином ще більше зміцнити свої зв'язки з цією країною".

Однак, сам акт вручення подарунків Лаврову в Сараєві, за попередніми даними, відбувся поза протоколами. Повідомляється, що один з радників Додіка запросив на зустріч з Лавровим дві знімальні групи, щоб зафіксувати акт передачі подарунків.

Новини за темою: Українську ікону, подаровану Лаврову, вивезли з Донбасу через Росію, – ЗМІ

Пізніше в ЗМІ повідомили, що на 300-річній іконі стоїть печатка, яка засвідчує належність її Радянській Україні. При цьому Додік заявив, що ікону було знайдено в Луганську.

Нагадаємо, у грудні 2020 року стало відомо, що у Боснії і Герцеговині російському міністру Сергію Лаврову подарували українську 300-літню ікону з Луганська. 

Після скандалу навколо коштовного подарунку у президента Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка пояснили, що Лаврову передали "родинну ікону".

Попри це, МЗС України заявило про необхідність повернути подарунок в Україну, адже це є предметов культурної спадщини. 

Loading...