Новини » Світ Читать эту новость на русском

Почніть політичний діалог: Очільники МЗС восьми європейських країн закликали уряд Білорусі припинити переслідування

Протести в Мінську Белсат

Дипломати заявили, що вибори 9 серпня в Білорусі не відповідають демократичним стандартам і верховенству права

Міністри закордонних справ Данії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії та Швеції відреагували спільною заявою на останні події у Білорусі та закликали уряд країни припинити переслідування, а натомість почати діалог. Про це повідомляє "Європейська правда", яка ознайомилася із текстом документа. 

Як зазначається, європейські дипломати серйозно стурбовані з приводу насильства щодо демонстрантів, які вийшли на вулиці після повідомлень про фальсифікацію виборів. 

Новини за темою: У Раді зареєстрували постанову про невизнання виборів у Білорусі

"Президентські вибори, що відбулися в Білорусі 9 серпня 2020 року, не відповідали міжнародним зобов'язанням Білорусі та всесвітньо визнаним демократичним стандартам та верховенству права, а також не були вільними та справедливими", - заявили міністри закордонних справ.

Новини за темою: На білоруських підприємствах починаються страйки

Окрім цього, вони закликали владу Білорусі припинити переслідування політичних опонентів та негайно звільнити всіх несправедливо затриманих, а також поважати права і свободи людини.

"Ми закликаємо білоруський уряд негайно вступити в справжній політичний діалог з опозицією, щоб уникнути подальшого застосування насильства", - йдеться у тексті заяви міністрів.

Новини за темою: Тихановська з папірця прочитала заклик до білорусів не виходити на протести

Нагадаємо, у вівторок, 11 серпня, члени Ради Республіки та депутати Палати представників Білорусі зробили заяву щодо акцій протесту — шлях насильства не прийнятний для білоруського народу, а дії правоохоронних органів є адекватними. 

Також польський міністр закордонних справ Яцек Чапутович заявив, що Польща готова бути посередником між владою та опозицією в Білорусі на тлі масових протестів після президентських виборів.

Раніше президент Литви Ґітанас Науседа заявив, що Євросоюзу слід обговорити санкції проти Білорусі

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний Альянс засуджує насильство проти мирних демонстрантів в Білорусі.

 

Loading...