Новини » Світ Читать эту новость на русском

"Плакала на шиї": Лукашенко розповів про виїзд Тихановської в Литву

Лукашенко стверджує, що Тихановська сама попросила про виїзд за кордон

Олександр Лукашенко Фото з відкритих джерел

Олександр Лукашенко заявив, що білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська просила владу про її виїзд до Литви. Про це він повідомив під час наради, передає БЕЛТА.

За словами Лукашенка, білоруським протестувальникам не вистачало "сакральної жертви", якою могла стати саме опозиціонерка, але він "врятував її". "Та громадянка Білорусі та домогосподарка Тихановська сьогодні забула, що президент Білорусі її врятував", – сказав Лукашенко.

Зокрема, Лукашенко заявив, що він наказав бойовим підрозділам узяти штаб опозиції під контроль, оскільки його хтось хотів підпалити та звинуватити в цьому владу. При цьому про такі "плани" стало відомо після звернення охорони Тихановської. Наступного дня опозиціонерка нібито попросилася на прийом до міністра внутрішніх справ Білорусі Юрія Караєва, але до неї відправили першого заступника міністра й керівника Оперативно-аналітичного центру.

Новини за темою: Європарламент може визнати Тихановську обраним президентом Білорусі

"В цілому прохання полягало в одному: "Будь ласка, передайте президенту, я хочу поїхати з Білорусі: буде біда"… Я віддав розпорядження: ми під охороною, за її бажанням… вивезли в Литву до дітей. І коли вона сказала, що в неї немає грошей, щоб там прожити, я розпорядився, і з держпідприємства взяли 15 тис. доларів і віддали їй. "Велике спасибі вам", – плакала на шиї. Вивезли", – розповів Лукашенко.

При цьому Лукашенко заявив, що білоруському посольству в Литві було доручено допомогти Тихановській з переїздом та пошуком квартири. "Але її швидко взяли під контроль спецслужби Литви. Все інше ви знаєте. Цієї сакральної жертви не сталося, а уявіть, якби це сталося. Тому її ніхто не випихував за кордон. Стояло питання життя і смерті, і це було її бажання", – резюмував Лукашенко.

Новини за темою: Невідомий, вдаючи Тихановську, взяв участь у закритому засіданні парламенту Данії

Нагадаємо, нещодавно білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська заявила про бажання зустрітися з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним через те, що вона не розуміє, чому він підтримує Олександра Лукашенка. Пізніше прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що контакти очільника Росії з Тихановською не плануються, а саму її оголосили в Росії у розшук.

Loading...