live

П'ять трлн доларів на боротьбу з коронавірусом: Що вирішила G20 на першому саміті в режимі онлайн

Саміті G20 у режимі онлайн 26 березня EPA-EFE

Пандемію коронавірусу лідери Великої двадцятки обговорювали близько двох годин

Країни G20 вкладуть у глобальну економіку понад 5 трлн доларів для подолання негативних наслідків пандемії коронавірусу COVID-19. Про це йдеться у заключному комюніке саміту, який вперше відбувся у форматі відеоконференції, передає "Страна".

Згідно з повідомленням, цього року головування в G20 у Саудівській Аравії. Саме Ер-Ріяд став ініціатором проведення надзвичайного саміту в онлайн-режимі. Пандемію лідери Великої двадцятки обговорювали близько двох годин. 

"В даний час ми вживаємо негайних і енергійних заходів із підтримки наших країн; захисту працівників, найбільш постраждалих секторів; захисту вразливих верств населення за допомогою адекватного соціального захисту. Ми вкладаємо у світову економіку понад 5 трильйонів доларів у рамках цілеспрямованої бюджетної політики, економічних заходів та гарантійних схем протидії соціальним, економічним та фінансовим наслідкам пандемії" - йдеться у заяві лідерів.

Загалом, за підсумками зустрічі було прийнято таке комюніке:

  • Країни G20 виділять ВООЗ кошти для боротьби з коронавірусом та закликають зробити те ж саме інші держави та міжнародні організації;
  • Країни Великої двадцятки обіцяють вжити колективних заходів з підтримки світової економіки - вкладуть в боротьбу з коронавірусом 5 трлн доларів;
  • Міністри фінансів і глави центральних банків країн G20 розроблять план дій з подолання наслідків коронавирусу;
  • Країни G20 вітають рішення МОК відкласти олімпійські ігри в Японії;
  • Велика двадцятка просить ВООЗ, МВФ і Світовий банк допомогти країнам, що розвиваються впоратися з наслідками коронавирусу;
  • Учасники домовилися про розширення повноважень ВООЗ в боротьбі з коронавірусом;
  • Додатково лідери і учасники закликали допомагати боротися з коронавірусом благодійні організації та приватних осіб.

Як зазначається, країни G20 будуть виступати єдиним фронтом у боротьбі проти пандемії коронавірусу, і їх головними пріоритетами стануть "порятунок життів людей, захист їх доходів і робочих місць, збереження фінансової стабільності".

Раніше, президент Російської Федерації Володимир Путін запропонував лідерам G20 зняти санкції з країн, найбільш постраждалих від коронавірусу.

Нагадаємо, кількість людей у світі, які заразилися коронавірусною інфекцією COVID-19 збільшилась майже на 50 тис. осіб і становить 471 783 людини.

Loading...