Новини » Світ Читать эту новость на русском

Першу партію російської вакцини від коронавірусу випустили в цивільний обіг

Російська вакцина "Супутник V"

МОЗ Російської Федерації

Найближчим часом очікуються поставки перших партій вакцини в регіони

Перша партія вакцини від коронавірусу "Супутник V", розробленої інститутом імені Гамалеї, випущена в цивільний обіг. Про це заявили в МОЗ Російської Федерації, передає ТАСС.

Згідно з повідомленням, вакцина пройшла необхідні випробування за якістю в лабораторіях Росздоровнагляду і найближчим часом очікуються поставки перших партій вакцини в регіони.

Як зазначається, старт масової вакцинації від коронавірусу в Росії намічений на жовтень 2020 року. Одночасно з вакцинацією проходитиме третя фаза клінічних досліджень вакцини, в яких братимуть участь 40 тисяч добровольців.

Новини за темою: Ляшко розповів, коли вакцину від COVID-19 зможуть масово застосовувати в Україні

Нагадаємо, 11 серпня, президент РФ Володимир Путін заявив, що в Росії зареєстрували першу у світі вакцину від коронавірусу. Згодом у МОЗ РФ повідомили, що в країні виготовили першу партію препарату, а вже через кілька місяців у Росії зможуть виробляти 5 млн доз на місяць.

Проте, розробку розкритикували експерти та науковці кількох країн. Зокрема, Голова німецької Федеральної лікарської палати Клаус Райнгард, заявив, що схвалення вакцини без третьої фази випробувань – це "ризикований експеримент на людях", а Росія вчиняє безвідповідально, коли пропонує вже на цій стадії робити щеплення цілим групам населення.

Пізніше віцепрем'єр Російської Федерації Тетяна Голікова доповіла президенту, що друга вакцина від коронавірусу "ЕпіВакКорона" може отримати реєстрацію вже в кінці вересня, або початку жовтня. 
Loading...