Новини » Світ Читать эту новость на русском

Пашинян заявив, що домовився з Алієвим і Путіним про припинення війни в Карабасі: Текст угоди

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян Фото з відкритих джерел

Прем'єр Вірменії заявив, що "прийняв дуже важке рішення", в результаті якого були досягнуті домовленості

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян повідомив, що підписав спільну заяву з президентами Азербайджану і Російської Федерації щодо припинення війни в Нагірному Карабасі. Про це глава вірменського уряду заявив у своєму Facebook.

За словами Пашиняна, він "прийняв дуже важке рішення", в результаті якого були досягнуті домовленості про припинення бойових дій.

"Підписав заяву про припинення карабаської війни з президентами Росії і Азербайджану з 01:00. Текст вже опублікованої заяви неймовірно болісні для мене і нашого народу", - зазначив вірменський прем'єр.

Він також назвав це рішення "кращим у сформованій ситуації".

Згодом, "Sputnik Вірменія" опублікував текст документу підписаного Пашиняном, Алієвим та Путіним. Згідно з домовленостями, Азербайджан і Вірменія зупиняються на зайнятих позиціях. Також Вірменія та Азербайджан мають обмінятися військовополоненими. Крім того, в Карабасі розмістять російських миротворців.

Текст заяви:

"Ми, президент Азербайджанської Республіки І. Г. Алієв, прем'єр-міністр Республіки Вірменія Н.В. Пашинян і президент Російської Федерації В. В. Путін, заявили про наступне:

 • Оголошується про повне припинення вогню і всіх військових дій в зоні нагірнокарабаського конфлікту з 00 годин 00 хвилин за київським часом 10 листопада 2020 року. Азербайджанська Республіка і Республіка Вірменія, далі іменовані Сторонами, зупиняються на займаних ними позиціях.
 • Агдамський район і території, утримувані Вірменською Стороною в Газахском районі Азербайджанської Республіки, повертаються Азербайджанській Стороні до 20 листопада 2020 року.
 • Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж Лачинського коридору розгортається миротворчий контингент Російської Федерації в кількості 1960 військовослужбовців зі стрілецькою зброєю, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спеціальної техніки.
 • Миротворчий контингент Російської Федерації розгортається паралельно з виведенням вірменських збройних сил. Термін перебування миротворчого контингенту Російської Федерації - 5 років з автоматичним продовженням на наступні 5-річні періоди, якщо жодна зі Сторін не заявить за 6 місяців до закінчення строку про свій намір припинити застосування цього положення.
 • В цілях підвищення ефективності контролю за виконанням Сторонами конфлікту домовленостей розгортається миротворчий центр по контролю за припиненням вогню.
 • Республіка Вірменія до 15 листопада 2020 року повертає Азербайджанській Республіці Кельбаджарский район, а до 1 грудня 2020 року - Лачинський район, залишаючи при цьому за собою Лачинський коридор (шириною 5 км), який буде забезпечувати зв'язок Нагірного Карабаху з Вірменією і при цьому не буде зачіпати м. Шушу.
 • За погодженням Сторін у найближчі три роки буде визначено план будівництва нового маршруту руху по Лачинскому коридору, що забезпечує зв'язок між Степанакертом і Вірменією, з подальшою передислокацією російського миротворчого контингенту для охорони цього маршруту.
 • Азербайджанська Республіка гарантує безпеку руху по Лачинскому коридору громадян, транспортних засобів та вантажів в обох напрямках.
 • Внутрішньо переміщені особи та біженці повертаються на територію Нагірного Карабаху та прилеглі райони під контролем Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців.
 • Проводиться обмін військовополоненими й іншими утримуваними особами та тілами загиблих.
 • Розблоковуються всі економічні й транспортні зв'язки в регіоні. Республіка Вірменія забезпечує транспортне сполучення між західними районами Азербайджанської Республіки та Нахічеванської Автономної Республіки з метою організації безперешкодного руху громадян, транспортних засобів та вантажів в обох напрямках. Контроль за транспортним сполученням здійснюють органи Прикордонної служби ФСБ Росії.

Зокрема, карта розподілу Нагірного Карабаху за мирною угодою виглядає наступним чином. Синім кольором позначені території Нагірного Карабаху, взяті під контроль Азербайджаном до 10 листопада. Жовтим, червоним, салатовим - території, які повинні бути передані Азербайджану згідно з домовленостями про припинення бойових дій.

Карта території Нагірного Карабаху Nagorno Karabakh Observer

Новини за темою: Уроки війни в Карабасі: Що змінити в ЗСУ для звільнення Донбасу?

Нагадаємо, раніше президент Азербайджану Ільхам Алієв заявляв, що готовий зупинити війну в Нагірному Карабасі у разі, якщо Вірменія погодиться вивести війська з регіону. 

Loading...