ПАРЄ проголосувала за відновлення повноважень Росії у повному обсязі

Півколо ПАРЄ у Палаці Європи wikipedia.org

За підтвердження повноважень Росії у повному обсязі проголосувало 96 депутатів

Парламентська асамблея Ради Європи відхилила пропозицію представників України та держав-партнерів про обмеження повноважень російської делегації. Про це повідомляє "Європейська правда".

За підтвердження повноважень Росії у повному обсязі проголосувало 96 депутатів, проти - 44, ще 7 депутатів утрималися.

Підготовку проєкту доповіді доручили одному з найбільш проросійських депутатів асамблеї – представнику групи крайніх лівих Тіні Коксу. Проєкт доповіді виявився  гранично лояльним до Росії – документ не згадував про жодні порушення з боку РФ, а натомість стверджував, що Москва показала прогрес, оскільки заплатила гроші в бюджет Ради Європи та звільнила полонених моряків.

Новини за темою: У ПАРЄ дозволили працювати російським депутатам, які голосували за анексію Криму

Більшість правок до проєкту, поданих українськими депутатами, в тому числі ті, що пропонували обмежити повноваження Росії, були відхилені під час розгляду.

Водночас, асамблея погодилася додати зміну, яка підкреслює, що Крим є незаконно анексованим Росією і вимоги щодо Росії, пов’язані з окупацією, лишаються чинними попри дозвіл на повернення Росії до ПАРЄ.

Новини за темою: Віцеспікером ПАРЄ обрали главу російської делегації

Також асамблея внесла зміну до документа, нагадавши про зобов’язання РФ виконати вимоги попередніх резолюції, що ухвалювалися після 2014 року.

Нагадаємо, ПАРЄ ухвалила нову санкційну процедуру для країн, що здійснили серйозні порушення.

Loading...