Парламент США вперше зібрав разом Apple, Google, Facebook і Amazon: Доводитимуть, що не монополісти

Марк Цукерберг, Тім Кук, Джефф Безос та Сундар Пічаї

Фото з відкритих джерел

Компанії-гіганти звинувачуються у нечесних бізнес-практиках

Антимонопольний підкомітет юридичного комітету Палати представників США розпочав слухання керівників чотирьох компаній — Apple, Google, Amazon і Facebook. Уперше очільників цих компаній допитають разом, аби встановити, чи не є вони монополістами на ринку. Через пандемію коронавірусу слухання відбуваються у форматі відеоконференції — вперше в історії підкомітету, передає The Verge.

Згідно з повідомленням, Facebook, Google, Apple та Amazon звинувачуються у нечесних бізнес-практиках, унаслідок яких вони закріпили монопольне становище на ринку.

Приміром, Apple закидають обмеження в крамниці додатків App Store, через яку власники застосунків втрачають частину прибутку. А Facebook звинувачують у створенні монополії через придбання своїх конкурентів — як-от Instagram та Snapchat.

Як зазначається, Марк Цукерберг (Facebook), Сундар Пічаї (Google), Тім Кук (Apple) і Джефф Безос (Amazon) мають довести перед конгресменами, що вони ведуть чесну конкуренцію у сферах, де оперують. Більшу частину своїх виступів вони попередньо оприлюднили.

Новини за темою: Apple десятий рік поспіль очолила рейтинг найдорожчих брендів від Forbes

Раніше повідомлялося, що акції Facebook впали на 8,3% після того, як великий рекламодавець Unilever Plc приєднався до бойкоту реклами в соцмережі, що зменшило статки Цукерберга на 7,2 млрд доларів.Loading...