Папа Римський вперше в історії призначив у США темношкірого кардинала

Вілтон Грегорі The Washington Post

Новопризначений кардинал підтримував ЛГБТ-спільноти та акції проти расизму

Папа Римський Франциск призначив американським кардиналом 72-річного архієпископа Вашингтона Вілтона Грегорі, який став першим в історії США афроамериканцем на цій посаді. Про це повідомляє Catholic Standart.

Зазначається, що Вілтон Грегорі є одним з 13 кардиналів, оголошених Франциском в неділю, 25 жовтня. Минулого року Грегорі був призначений архієпископом Вашингтона, щоб взяти на себе посаду кардинала Дональда Вурла, якого звинувачували у неналежній роботі з офіційними зловживаннями.

Як повідомляє The Washington Post, Грегорі довгий час був одним із найвидатніших католицьких лідерів США, очоливши Національну конференцію католицьких єпископів на початку 2000-х, коли вона робила свою першу спробу скласти керівні принципи проти зловживань. Зокрема, новопризначений кардинал оголосив політику "нульової терпимості" до розбещення дітей в католицьких церквах.

Крім того, в травні поточного року Грегорі підтримав мирні виступи Black Lives Matter та назвав молодь у їхніх лавах будівниками "чогось більшого, ніж просто народ, який поважає життя всіх людей". Також кардинал неодноразово висловлювався на підтримку ЛГБТ-людей й наголошував на необхідності інклюзивності католицизму, а також підтримав батьків ЛГБТ-дітей.

Новини за темою: Папа Римський закликав негайно розпочати боротьбу з кліматичною кризою

Нагадаємо, нещодавно Папа Римський Франциск виступив на підтримку легалізації одностатевих шлюбів. Тоді він наголосив на тому, що представники ЛГБТ-спільнот мають право на сім'ю. Loading...