live

Пандемія коронавірусу: 13 країн ЄС виступили зі спільною заявою

13 країн ЄС виступили зі спільною заявою

pixabay.com

В ЄС глибоко стурбовані ризиками для верховенства закону, які можуть виникнути в результаті заходів на тлі боротьби з коронавірусом

Німеччина і ще 12 країн-членів ЄС оприлюднили заяву, в якій йдеться про те, що вони стурбовані посяганням на основні права і свободи людини під приводом боротьби з пандемією коронавірусу, передає DW.

Згідно із заявою, країни стурбовані ризиками для верховенства закону, які можуть виникнути в результаті "певних надзвичайних заходів".

Як зазначається, заява, скоріш за все, стала відсиланням до ситуації в Угорщині, де парламент наділив уряд Віктора Орбана винятковими повноваженнями на час дії режиму надзвичайного стану.

Новини за темою: Як ЄС кинув Італію напризволяще, або Чому легітимність інститутів Євросоюзу під питанням

Довідка:

Правозахисна організація "Репортери без кордонів" раніше жорстко розкритикувала угорський законопроєкт.

Виконавчий секретар організації Крістіан Мір заявив, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан "зловжив кризовою ситуацією в прагненні до абсолютної влади над угорськими ЗМІ".

За його словами, документ "загрожує "заткнути рот" останнім незалежним журналістам".

У свою чергу міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн в інтерв'ю Die Welt заявив, що європейцям не можна миритися із тим, що всередині ЄС існує "диктаторський уряд", і закликав відправити Угорщину в "політичний карантин".

Loading...