Пандемія COVID-19 може змусити закритися кожен восьмий музей у світі, - ЮНЕСКО

Національний музей Словаччини Фото з відкритих джерел

Фахівці ЮНЕСКО провели два дослідження серед держав-членів організації та музейних робітників

Через пандемію коронавірусу і карантин у світі може назавжди закритися кожен восьмий музей. Про це свідчать дані дослідження ЮНЕСКО.

Згідно з даними дослідження, на час карантину свою роботу були вимушені припинити 90% музеїв — це понад 85 тисяч установ (загалом у світі зареєстровано 95 тисяч музеїв).

"Ми повністю розуміємо і впевнені у стійкості музейних спеціалістів для вирішення завдань, пов'язаних з пандемією COVID-19. Однак музейна галузь не може вижити сама по собі без підтримки держави та приватного сектору", - зазначив президент Міжнародної ради музеїв Суай Аксой.

Зазначається, що фахівці ЮНЕСКО провели два дослідження серед держав-членів організації та музейних робітників, з метою оцінити вплив COVID-19 на музеї та музейні установи, з'ясувати, як галузь пристосувалася до пандемії, та вивчити шляхи підтримки інституцій.

"Музеї відіграють фундаментальну роль у стійкості суспільства. Ми повинні допомогти їм впоратись із цією кризою та підтримувати зв’язок зі своєю аудиторією", - сказала генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азулай.

Новини за темою: Троє друзів створили віртуальний музей "коронавірусного мистецтва" в Instagram. Фото

Нагадаємо, згідно з дослідженням ЮНІСЕФ, соціальна-економічна криза, викликана пандемією COVID-19, може призвести до збільшення бідних людей в Україні з 27,2% до 43,6% від загальної кількості населення.

Loading...