Падіння цін на нафту, коронавірус і безробіття: Експрем'єр РФ про ситуацію в країні

Колишній прем'єр-міністр Росії Михайло Касьянов Фото з відкритих джерел

Попри те, шо рівень безробіття в Росії невеликий, фактично працівників переводять на триденну чи дводенну роботу і платять копійки

Колишній прем'єр-міністр Російської Федерації Михайло Касьянов розповів, що його країна наразі опинилася у складному становищі на тлі пандемії коронавірусу, що призвело до стрімкого падіння цін на нафту і газ, а доходи від експорту суттєво знизилися. Про це політик розповів у інтерв'ю Obozrevalet

"У Росії дійсно важке становище в силу подвійного удару. Це боротьба з коронавірусів і падіння цін на нафту і газ, доходи від експорту яких складають практично половину прибуткової частини федерального бюджету. Міністр фінансів визнається, що замість профіцитного бюджету буде дефіцит близько 5% від ВВП. Це серйозні суми", - зазначив Касьянов. 

Водночас колишній прем'єр наголосив, що боротьба російської влади з економічними наслідками пандемії не є ефективною для народу. В результаті власники малого та середнього бізнесу зазнають збитків. 

"Економічні проблеми ускладнюються ще й ударом керівництва країни - Путіна - по малому і середньому бізнесу. Закриватимуться багато підприємств, гряде масове звільнення людей. Ті обсяги підтримки, які оголошені державою - копійчані речі, просто знущання над бізнесом. Засоби для допомоги є, але Путін не хоче витрачати їх на підтримку бізнесу і людей. Мабуть, він вважає, що це його особисті гроші, а не гроші народу", - пояснив політик. 

Новини за темою: Росія посіла третє місце в антирейтингу країн за кількістю хворих на COVID-19

За словами Касьянова, наразі в Росії невеликий рівень безробіття, тому що влада вимагає від підприємців не звільняти людей, щоб не "псувати" статистику. Однак,насправді працівників переводять на триденну чи дводенну роботу та "платять якісь копійки і формально "пишуть" працюють".

"Реальний рівень безробіття - високий, але порахувати його неможливо. Немає чіткої інформації. Через відсутність підтримки в цьому році бізнес зазнає нові втрати. Цей процес вже почався", - підсумував колишній прем'єр-міністр РФ. 

Нагадаємо,з 12 травня у Російській Федерації послабили карантинні обмеження, які були запроваджені у зв'язку зі спалахом коронавірусу. Зазначаться, що режим неробочих днів там запланували завершити для всіх галузей економіки.

Loading...