Оператор "Північного потоку-2" оскаржив рішення суду ЄС

Компанію зобов'язують розділити постачальника газу та оператора газопроводу

Газопровід "Північний потік-2"

З відкритих джерел

Компанія Nord Stream 2 AG, яка займається будівництвом газопроводу "Північний потік-2", подала апеляцію на рішення суду ЄС. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Зазначається, що раніше суд відмовив компанії в розгляді позову щодо дії норм Газової директиви ЄС відносно газогону. Норма вимагає поділу компаній-постачальників газу та операторів трубопроводів, що в Nord Stream 2 AG назвали "незаконною дискримінацією".

Попередній позов, за словами компанії, відхилений з процесуальних міркувань, а не по суті. Позивач зазначив, що директива є порушенням правових принципів ЄС рівного ставлення і пропорційності.

Наразі відомо, що директива 2019/692 визначає, що оператором "Північного потоку-2" повинна виступати незалежна від "Газпрому" компанія, а 50 відсотків потужності труби потрібно зарезервувати під прокачування газу від інших постачальників.

Нагадаємо, палата представників в Конгресі США проголосувала за посилення санкцій щодо газопроводу "Північний потік 2". Документ передбачає введення санкцій проти іноземців, які сприяють продажу, оренді або наданню Росії суден для укладання труб, призначених для будівництва газопроводів.

Новини за темою: Посольство США в Німеччині застерігає компанії від участі в спорудженні газопроводу "Північний потік 2"

Згодом прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що країна все одно продовжить шукати спосіб завершити будівництво "Північного потоку-2", попри нові санкції США. 

Loading...