ООН вважає авіаудари Росії по цивільних у Сирії воєнними злочинами

Фото з відкритих джерел

Жертвами російських авіаударів стали сотні людей

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування подій у Сирії розцінює авіаудари сирійських та російських літаків по цивільних об'єктах у провінції Ідліб як військові злочини, від яких загинули сотні мирних жителів. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на доповідь експертів ООН.

Як зазначається, доповідь охоплює період з листопада 2019 до червня 2020 року та ґрунтується на інформації про перельоти російських військових літаків та свідченнях очевидців.

Зокрема, комісія покладає на Росію відповідальність за удар 5 березня по птахофабриці поблизу міста Маарет-Місрін. На території птахофабрики перебували цивільні, які були змушені покинути свої домівки в провінції Ідліб.

Також Росія несе відповідальність за 3 удари поруч із лікарнею в місті Аріха, здійснені 29 січня.

Крім того, як стверджують в ООН, без російської підтримки не обійшлися 47 нападів на цивільних на північному заході Сирії, які здійснили сирійські урядові сили.

Новини за темою: Американські військові заблокували російський конвой у Сирії

Нагадаємо, раніше Amnesty International заявили, що сирійські урядові війська та їхні російські союзники цілеспрямовано завдали удари із землі та повітря по лікарнях та школах в районі Ідліба та західного Алеппо.Loading...