live

Онук Назарбаєва попросив політичного притулку в Британії через тиск родини

Онук першого президента Казахстану Айсултан Назарбаєв Фото з відкритих джерел

За словами онука експрезидента, у нього є відомості про корупцію між урядами Росії і Казахстану

Онук першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва попросив політичного притулку у Великобританії, аргументувавши це рішення тим, що родина здійснює на нього тиск.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Айсултан стверджує, що він володіє даними про високомасштабну корупцію між урядом РФ і Казахстану, і що до цього має відношення його мати, тобто старша донька експрезидента.

"Я прошу у Великобританії політичний притулок. Мої останні п'ять років покриті сірими смугами. Час людям дізнатися, що насправді відбувалося і чому! Вся справа в тому, що я володію інформацією про високомасштабну корупцію між урядом Росії та Казахстану. Я кажу про мільярди доларів, вкрадених у народу Казахстану. Я опинився в центрі цієї жадібності та ненаситності моєї сім'ї, а зокрема, моєї мами (Дариги Назарбаєвої та її чоловіка Кайрата Шаріпбаєва)", - зазначив він.

Новини за темою: Назарбаєв нагородив орденами Путіна, Лукашенка і Жеенбекова

Далі онук першого президента Казахстану розповідає про продаж казахстанського газу російському "Газпрому" за заниженою ціною через компанію-посередника.

Як він зауважив, ця компанія нібито має прибуток в 1,5 млрд доларів на рік, а ці гроші виводяться в Сінгапур.

Айсултан додає, що потім ці гроші діляться серед найближчого оточення президента Росії - так званими "гаманцями" Володимира Путіна - і керівництвом "Газпрому".

Також він відзначає, що близько 700 млн доларів від компанії-посередника дістається Казахстану та ділиться між бізнесменом Тимуром Кулібаєвим, чоловіком середньої дочки президента Казахстану, та мільйонером Кайратом Боранбаєвим, який є його колишнім тестем.

За словами онука експрезидента, його мати Дарига Назарбаєва та її чоловік Кайрат Шаріпбаев хотіли забрати цей контракт собі. У підсумку, як пише Айсултан, він виявився в центрі конфлікту через жадібність сторін.

На даний момент його паспорт забрав водій матері. 

Айсултан пише, що сподівається, що документ допоможе повернути поліція.

Він запевнив, що про всі інші деталі можна буде прочитати в його інтерв'ю з британським виданням Times.

Новини за темою: Назарбаєв перед відставкою мав приватну розмову з Путіним

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Айсултана Назарбаєва засудили до умовного терміну за напад на поліцейського в Лондоні.

Також зазначалося, що донька Назарбаєва стала спікером сенату Казахстану.Loading...
Loading...
Loading...