Новини » Світ Читать эту новость на русском

Один з найближчих соратників президента РФ використовував лондонський банк, щоб обійти західні санкції, - ЗМІ

Президент РФ Володимир Путін Фото з відкритих джерел

Загальна сума транзакцій в документах FinCEN становить понад два трильйони доларів

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів і BuzzFeed News вивчили документи підрозділу Мінфіну США по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN), де міститься інформація про мільйонні перекази людям, які близькі до президента РФ Володимиром Путіним. Про це повідомляє "Медуза". 

Згідно з повідомленням, згадані документи Мінфіну США розповідають про  транзакції російських бізнесменів, зокрема мільярдери і компанії "перераховували мільйони доларів людям, близьким до Володимира Путіна".

Загалом же витік з FinCEN містить понад 2500 звітів, які банки відправляли в американський Мінфін протягом 2000-2017 років. Загальна сума підозрілих транзакцій становить понад два трильйони доларів.

Як зазначається, в 2010 році пов'язана з компаніями групи "Северсталь" Олексія Мордашова кіпрська Dulston Ventures перерахувала 830 тис. доларів компанії Sandalwood Continental, яка пов'язана з музикантом Сергієм Ролдугіним.

Новини за темою: Рада ухвалила закон щодо боротьби з відмиванням незаконних доходів

Окрім цього, у документах FinCEN вдалося знайти шість мільйонів доларів, які в 2006-2008 роках радник президента РФ Валентин Юмашев отримав від Epion Holdings Limited з Британських Віргінських островів. Також відомо, що ця фірма належить Алішеру Усманову, а гроші протягом двох років перераховувалися за "угодою про послуги". 

У розслідуванні також згадуються 5,3 мільйона доларів, які російська телекомунікаційна МТС декількома переказами в 2015 році виплатила фірмі, пов'язаній з сином колишнього міністра національної безпеки Азербайджану.

Так офшор Caspian Telecommunication Ltd з Британських Віргінських островів, "незважаючи на майже повну невідомість", став великим гравцем на ринку зв'язку Азербайджану.

Окрім цього, як зазначає BBC, один з найближчих соратників президента Росії Аркадій Ротенберг використовував лондонський банк Barclays, щоб обійти західні санкції. Частина грошей пішла на купівлю творів мистецтва.

Новини за темою: У Кремлі заперечили, що Лукашенко просив у Путіна постачання озброєння

Нагадаємо, нещодавно президент РФ Володимир Путін під час зустрічі з білоруським президентом Олександром Лукашенком в Сочі заявив, що Росія надасть Білорусі кредит на 1,5 мільярда доларів.

Loading...