ОАЕ запустили першу в арабському світі атомну електростанцію

АЕС "Барака" має задовольнити чверть усіх енергетичних потреб ОАЕ

Об'єднані Арабські Емірати вчора, 1 серпня, запустили першу в арабських країнах атомну електростанцію "Барака" (з арабс. Благословення, - ред.). Про це повідомляє BBC.
 
Згідно з повідомленням, арабська АЕС розташовується на узбережжі Перської затоки, поблизу Катару, вона має задовольнити чверть усіх енергетичних потреб ОАЕ.

Наразі запустили лише один із чотирьох ядерних реакторів. Згодом його під'єднають до електромережі ОАЕ, після чого енергією з АЕС користуватимуться громадяни та підприємства.

Крім того, за допомогою атомної електростанції вдасться уникнути понад 21 млн тонн викидів вуглецю щороку.

Як передає DW, ОАЕ планує за допомогою відновлюваної енергії покрити половину своїх потреб до 2050 року.

Експерт щодо Перської затоки розповів, що ОАЕ намагається зменшити залежність від викопних видів палива, щоб створити імідж регіонального лідера у науці та технологіях.

Деякі експерти ж вважають, що ОАЕ потрібно було запускати сонячну електростанцію, бо така енергія чистіша, дешевша та безпечніша у регіоні з політичною напругою.

Довідка:

АЕС "Барака" мали запустити ще у 2017 році, але тоді цього не сталося через безпекові проблеми. Зокрема Катар, який є регіональним конкурентом ОАЕ, заявив, що атомна електростанція є "неприпустимою загрозою довкіллю та миру в регіоні".

Крім того, з іншою сторони Перської затоки розташовується Іран, а він підпадає під санкції США через ядерну програму та має власну АЕС на узбережжі затоки.

Новини за темою: "Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії": Архів СБУ розсекретив деталі будівництва і аварії на ЧАЕС

Нагадаємо, в ніч з 19 на 20 липня з території японського космічного центру Танеґасіма відбувся запуск ракети H-IIA. Вона успішно вивела на траєкторію перельоту до Марсу "Аль-Амаль" — першу в історії міжпланетну станцію, що належить ОАЕ.Loading...