Новини » Світ Читать эту новость на русском

Новий курс Байдена: Україна буде розглядатися в контексті протистояння з Росією, – ексміністр Грищенко

Костянтин Грищенко Скріншот відео

На догоду більш прогресивним діячам Демократичної партії у США будуть частими тези про необхідність посилення боротьби з корупцією в Україні

Зовнішня політика новообраного президента США Джо Байдена і його команди буде базуватися на загальній стратегії, де серед всього іншого протистояння Росії буде посідати доволі значне місце. І саме в контексті цього протистояння буде розглядатися Україна.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив дипломат, у минулі роки віцепрем'єр та двічі – міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Костянтин Грищенко розповів, що, на його думку, зміниться у стосунках між Україною та США після перемоги на президентських виборах в Америці Джо Байдена:

"Що буде відрізняти адміністрацію Байдена від адміністрації Трампа? Трамп, по суті, не дуже цікавився Україною. За виключенням єдиного питання – що можна знайти, "накопати" проти Байдена, що допомогло б йому виграти вибори. Оскільки це питання більше не стоїть, принаймні для Байдена від самого початку воно і не стояло, то, швидше за все, буде більш системний підхід, який буде базуватися на загальній стратегії Байдена і його команди у зовнішньополітичній сфері, де серед всього іншого протистояння Росії буде обіймати доволі значне місце. І саме в контексті протистояння буде розглядатися Україна", – зазначив Костянтин Грищенко.

Одночасно з цим, продовжив дипломат, на догоду більш прогресивним діячам Демократичної партії у США будуть частими тези про необхідність посилення боротьби з корупцією в Україні, тому пов’язані з цим реформи будуть просуватися  достатньо переконливо.

"Ми ж бачили, що у розмові з колишнім президентом Петром Порошенком Байден був достатньо жорсткий, але без надмірної грубості, яка притаманна Трампу. Можна очікувати, що такий стиль розмов буде продовжуватися і з нинішнім керівником України", – прокоментував Костянтин Грищенко.

Новини за темою: Байден планує скасувати низку указів Трампа

Нагадаємо, 7 листопада у США кілька засобів масової інформації на основі даних про підрахунок бюлетенів і своїх експертних оцінок оголосили про перемогу Джо Байдена на виборах очільника країни. За попередніми підрахунками, Байден переміг у Пенсільванії і в цілому по країні набрав 273 голоси вибірників із 270 необхідних.

Одразу після цього Джо Байден заявив про його обрання на посаду очільника держави. За словами політика, він обіцяє бути президентом всієї країни. 

У свою чергу Дональд Трамп наголосив, що штаб буде оскаржувати результати виборів у суді наступного тижня, та додав, що "Байден поспішає помилково поставити себе за переможця".

Loading...