Нова хвиля: У Гонконзі поліція застосувала сльозогінний газ проти протестувальників

Вони протестують проти закону, який забороняє антиурядові заклики та заклики до відокремлення від КНР

Фото з мережі Twitter

У Гонконзі відновилися вуличні акції протесту після пандемії коронавірусу - на цей раз правоохоронці знову застосували сльозогінний газ проти протестувальників.

Про це повідомляє Reuters.

Так, поліція влаштувала затримання та обшук усіх людей в районі проведення акції протесту, а проти самих протестувальників крім сльозогінного газу використала і перцевий.

У відповідь на дії поліції активісти розпочали облаштування барикад.

Також на вулиці головного торгового району Гонконгу вийшли тисячі людей з гаслами "Борися за свободу, стій за Гонконг" та "Єдиний шлях — незалежність Гонконгу".

Відомо, що офіцери ОМОНу, бронетранспортери і водомети були розгорнуті по всьому місту.

Як зазначається, акція протесту почалася через те, що новий закон викликав побоювання на фінансових ринках і докори до комуністичної влади КНР з боку іноземних урядів, міжнародних правозахисних груп і деяких ділових лобі.

Згідно з новим законом, у місті заборонять антиурядові заклики, заклики до відокремлення від КНР та інші сепаратистські акції.

При цьому влада не буде ухвалювати його окремо, тобто він одразу набере чинності на території Гонконгу.

"Це перехід “червоної лінії”. В майбутньому вони зможуть заарештовувати, ув’язнювати та змушувати мовчати в ім’я національної безпеки кого захочуть. Ми маємо протистояти цьому", — заявив представник гонконгських соціал-демократів Ейвері Ніг.

До слова, США засудили новий законопроєкт Китаю.

На думку глави Держдепартаменту Майкла Помпео, Пекін намагається "одноосібно й безпідставно" поширити на Гонконг дію своїх правових норм, що стосуються національної безпеки.

Новини за темою: Рівень безробіття у Гонконгу сягнув 4,2%

Як повідомлялося раніше, у кінці минулого року поліція у Гонконгу затримала щонайменше 400 учасників новорічної акції протесту.

Новини за темою: США засудили дії китайської влади у Гонконзі

До цього під час протестів Гонконзі відбулися нові сутички між демонстрантами та правоохоронцями - силовики знову застосували проти активістів кийки та сльозогінний газ.

Loading...