Норвегія висилає російського дипломата із країни через підозру у шпигунстві

Посольство РФ в Осло NRK

Дипломат раніше зустрічався із підозрюваним у шпіонажі

Міністерство закордонних справ Норвегії вирішило вислати з країни співробітника російського посольства. Про це повідомляє NRK

Згідно з повідомленням, норвезька сторона не розкрила ім'я російського дипломата, однак уточнила, що співробітника посольства вирішили вислати, оскільки він вчинив дії, "несумісні з дипломатичним статусом". 

Також відомо, що дипломата оголосили персоною нон грата. Росіянину повідомили про висилку вдень 18 серпня, після цього у нього є 72 години, щоб покинути країну. У майбутньому ця особа не зможе повернутися до Норвегії.

На такий крок посольство Росії в Норвегії надало офіційний коментар, у якому заявило про протест МЗС Норвегії у зв'язку з порушенням статусу дипломата.

Новини за темою: У Росії радника голови "Роскосмосу" звинувачують у шпигунстві для НАТО

"15 серпня 2020 року під час зустрічі з норвезьким громадянином Поліцейської службою безпеки (PST) необгрунтовано затриманий заступник Торгового представника. Його обшукали, не надали можливість зв'язатися з Посольством або викликати до місця інциденту співробітника консульського відділу. Нами заявлений протест МЗС Норвегії у зв'язку з порушенням статусу дипломата", - прокоментувала російська сторона.

Як зазначили у посольстві РФ, сертифікаційна компанія DNV GL, співробітником якої є заарештований норвезький громадянин, має багаторічний досвід співпраці з російським фірмами і відомствами, що відповідають за нафтогазодобування, суднобудування, великі інфраструктурні проєкти тощо. Раніше така кооперація ніколи не викликала питань у норвезької сторони.

Новини за темою: Словаччина вислала трьох російських дипломатів, підозрюваних у шпигунстві

Нагадаємо, раніше стало відомо, що норвезька поліційна служба безпеки заарештувала громадянина Норвегії в Осло і звинуватила його в передачі Росії інформації, яка може завдати шкоди національним інтересам.Loading...