Нобелівську премію з літератури-2020 вручили американці Луїзі Глюк. Що про неї відомо

Американська поетеса Луїза Глюк Фото з відкритих джерел

Вона здобула перемогу "за її ясний поетичний голос"

Нобелівську премію з літератури цього року отримала 77-річна американська поетеса Луїза Глюк. Про це повідомляє пресслужба премії у Twitter.

"Нобелівська премія з літератури за 2020 рік присуджується американській поетесі Луїзі Глюк за її ясний поетичний голос, який за допомогою суворої краси робить індивідуальне існування універсальним", - йдеться у повідомленні.

Довідка:

Луїза Глюк народилася в 1943 році в Нью-Йорку і живе в Кембриджі, штат Массачусетс.

Крім письменництва, вона займається викладанням англійської мови в Єльському університеті.

Вона дебютувала в 1968 році із поетичною збіркою "Первісток" (Firstborn). І незабаром її визнали одним з найвидатніших поетів сучасної американської літератури.

Глюк отримала кілька престижних нагород, серед яких Пулітцерівська премія (1993 р.) та Національна книжкова премія (2014 р.).

Луїза Глюк опублікувала дванадцять збірок віршів і кілька томів поетичних есе.

Центральна тема у її творах — це дитинство і сімейне життя, близькі стосунки з батьками.

Новини за темою: Нобелівські лауреати цього року отримають на 110 тисяч доларів більше

Нагадаємо, 5 жовтня вченим Харві Олтеру, Майклу Хоутону і Чарльзу Райсу за відкриття вірусу гепатиту C присудили Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини за 2020 рік. Нагороду вчені розділили порівну.

6 жовтня оголосили лауреатів Нобелівської премії з фізики у 2020 році. Нагороду присудили англійцю Роберту Пенроузу, німцю Райнхарду Ґенцелю й американці Андреа Гез за вивчення чорних дір.

Напередодні, 7 жовтня, в Стокгольмі оголосили лауреатів Нобелівської премії з хімії за 2020 рік. Ними стали французька вчена Емманюель Шарпантьє та американська науковиця Дженніфер Дудна, які розробили "метод редагування генома"

Loading...