Новини » Світ Читать эту новость на русском

Німеччина не може розслідувати отруєння Навального, - ЗМІ

Олексій Навальний Фото з відкритих джерел

Справа не знаходиться в юрисдикції Німеччини, адже отруєння Навального сталося на території Росії

Правоохоронні органи Німеччини не можуть відкрити кримінальну справу та почати розслідування отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального, адже справа не знаходиться в юрисдикції держави. Про це повідомляє газета Süddeutsche Zeitung.

Як зазначається, до того, як канцлер Ангела Меркель оголосила про отруєння Навального речовиною "Новачок", федеральний уряд звернувся генпрокурора в Карлсруе. Зокрема, його просили роз'яснити, чи може Німеччина проводити розслідування отруєння Олексія Навального. 

Однак, як з'ясувалося, наразі розслідувати цю справу німецькі правоохороці не можуть, адже це не військовий злочин. Крім того, Берлін не може посилатися на універсальну юрисдикцію згідно з Міжнародним кримінальним кодексом. Причиною цього також є те, що отруєння Навального трапилося на території Росії. Зокрема, у цьому головна відмінність справи Скрипалів на британській землі з британськими жертвами.

Новини за темою: Інститут оборонних досліджень Швеції підтвердив, що Навального отруїли "Новачком"

За даними Міністерства юстиції і державної судової системи Берліна, розслідування стане можливим, якщо Навальний помре в Німеччині. Також не виключено, що судові органи можуть втрутитися, якщо стан політика значно погіршиться.

Новини за темою: Соратники Навального знайшли пляшку з "Новачком" у томському готелі

Нагадаємо, нещодавно Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Російську Федерацію провести повне та прозоре розслідування отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Водночас він підкреслив, що використання отрути класу "Новачок" є порушенням міжнародного законодавства щодо хімічної зброї. 

Loading...