Ніякого різдвяного ярмарку та обмеження часу прогулянок: У Чехії посилюють карантин

Фото з відкритих джерел

Внесені також зміни в роботу празького метро

В умовах поширення епідемії коронавірусу COVID-19 уряд Чехії ухвалив нові надзвичайні заходи щодо карантину, які починають діяти з 28 жовтня. Про це повідомляє "Радіо Свобода". 

Згідно з повідомленням, громадянам заборонено виходити з дому з 21:00 і до 05:00. Це обмеження не стосується працівників охорони здоров'я, міського транспорту, поліції, а також людей, які йдуть на роботу, до аптеки за ліками, до лікаря, чи зустрітися з родиною.

Щодо власників тварин, то з домашніми улюбленцями можна прогулюватись ввечері і поза визначеними годинами, але не далі, ніж 500 метрів від місця проживання.

Також у Празі скорочують час роботи метро, тепер останній рейс виїде о 22:00. Крамниці працюватимуть до 20:00, а в неділю будуть закриті.

Новини за темою: У Чехії прем’єр-міністр вимагає відставки очільника МОЗ через його похід у ресторан

За словами міністра охорони здоров'я Чехії Романа Примули, поліція уповноважена перевіряти виконання цих заходів. Урядовець звернувся до громадян із закликом максимально працювати з дому.

Як зазначається, нові заходи в боротьбі з епідемією COVID-19 будуть чинними до 3 листопада, але 30 жовтня в парламенті країні розглядатимуть можливість продовження надзвичайного стану ще на місяць.

Новини за темою: Чехія просить допомоги ЄС і НАТО для боротьби з COVID-19

"Без надзвичайних заходів ми не можемо дати собі раду з нинішньою пандемією", – заявив чеський прем'єр-міністр Андрей Бабіш.

Окрім цього, у чеських ЗМІ поширюється інформація про обмеження проведення різдвяних і новорічних заходів. Так традиційний ярмарок на Старомєстській площі в центрі Праги проводити не будуть, але на площі, як зазвичай, прикрасять ялинку.

Новини за темою: Мер Праги стане волонтером у лікарні, аби допомогти боротися з COVID-19

Нагадаємо, у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби чеський уряд оголосив локдаун з 22 жовтня.

 Loading...