Новини » Світ Читать эту новость на русском

Нелегальне працевлаштування українок: Близько тисячі силовиків провели обшуки у Німеччині

Фото з відкритих джерел

Обшуки провели у 130 житлових і комерційних приміщеннях у 13 федеральних землях

Федеральна поліція Німеччини разом зі співробітниками митної служби провела в середу масштабну спецоперацію по всій території країні, спрямовану проти нелегального працевлаштування у сфері догляду в домогосподарствах, зокрема, й українок. Про це повідомляє DW із посиланням на пресслужбу німецької поліції.

Як зазначається, цей рейд був проведений у рамках розслідування масштабної справи щодо незаконного працевлаштування у Німеччині польськими фірмами переважно громадянок України.

До операції залучили близько тисячі силовиків, обшуки провели у 130 житлових і комерційних приміщеннях у 13 федеральних землях.

Одночасно з обшуками на території Німеччини слідчі дії щодо трьох головних підозрюваних в рамках правової допомоги провела й прокуратура Польщі.

Як повідомляється, підставою для слідчих дій стало розслідування справи проти трьох громадян Польщі та пов’язаної з ними 71 особи на території Німеччини. Щодо цих осіб ведеться слідство за підозрою у нелегальному перевезенні іноземців у комерційних цілях, незаконному працевлаштуванні іноземців, а також незаконному позбавленні й розкраданні заробітної плати.

Новини за темою: В Україні викрили канал нелегальної міграції до Євросоюзу із країн Сходу

Зокрема, за оцінками Головного митного управління Дрездена, через дії підозрюваних недонарахування у фонди соціального страхування становили близько 14 млн євро.

Під час слідчих дій були вилучені носії даних, документи, вогнепальна зброя, боєприпаси, близько 60 тис. євро готівкою і близько одного кг золота вартістю в кілька десятків тис. євро.

Як зазначається, розслідування справи розпочалося близько трьох років тому, коли увагу правоохоронних органів викликали громадяни України, які під час свого перебування у Німеччині нібито з туристичною метою насправді, не маючи на те дозволу, працювали на замовлення компаній, до яких мали стосунок підозрювані. У поліції також зауважують, що окрім відсутності необхідних дозвільних документів, наймані працівники з України не мали необхідної кваліфікації, щоб надавати послуги з догляду.

Загалом поліція розслідує близько 1400 випадків нелегального перебування та працевлаштування в Німеччині, переважно щодо жінок з України.

Новини за темою: У Києві на нелегальному переправленні іноземців до ЄС викрили ректора одного із приватних закладів вищої освіти

Раніше повідомлялося, що у четвер, 12 листопада, в Іспанії затримали сімох членів банди, які нелегально торгували російським озброєнням. Серед них є українці

Loading...