"Не можемо передати": Міноборони Чехії відмовило Росії у передачі пам'ятника Конєву

Пам'ятник демонтували ще на початку квітня

Демонтований пам'ятник маршалу Конєву в Празі RadioSvoboda.org (RFE/RL)

Міністр оборони Чехії Любомір Метнар заявив, що країна з повагою ставиться до вояків Червоної Армії і піклується про їхні поховання на своїй території, але демонтований пам'ятник радянському маршалу Іванові Конєву не віддасть Росії. Про це повідомляє "Радіо Свобода"

"Пам'ятник не є власністю Міністерства оборони і не стояв на його ділянці. Також, у відповідності до правових норм, його не можна було віднести до категорії воєнних поховань", - відповів міністр оборони Чехії в листі до Сергія Шойгу.

Окрім цього, чеський політик додав, що пам'ятник Іванові Конєву належить празькому району Прага 6, тому Міністерство оборони Чехії не має повноважень ним розпоряджатися. Як наслідок, Міністерство оборони Чеської Республіки "не має повноважень вирішувати його можливу передачу Російській Федерації".

Новини за темою: У Празі замінять скандальний пам'ятник Конєву

Як зазначається, Любомір Метнар у листі до Сергія Шойгу наголосив, що Міноборони Чехії займається утриманням близько чотирьох тисяч могил і братніх російських воєнних поховань, і "цю опіку неодноразово підтверджували представники Вашого міністерства на засіданнях спільної чесько-російської міжурядової комісії, що дбає про воєнні могили".

Слід зауважити, що пам'ятник Іванові Конєву був встановлений 9 травня 1980 року на площі Інтербригади в районі Праги 6,   однак за рішення ради цього ж району його демонтували 3 квітня цього року.

Новини за темою: Знесення пам'ятника радянському офіцеру Конєву: Чехія посилює охорону своїх дипломатів в РФ

Нагадаємо, раніше міністр оборони Росії Сергій Шойгу звернувся до свого чеського колеги Любомира Метнара з проханням передати РФ знесений нещодавно у Празі пам'ятник маршалу Конєву

Loading...