Новини » Світ Читать эту новость на русском

Навіщо псувати відносини: Лукашенко розповів, які кроки з боку Києва хотів би побачити на нинішньому етапі

Олександр Лукашенко Фото з відкритих джерел

Політик вважає, що білоруському і українському народу не варто свариться

Президент Білорусі Олександр Лукашенко хотів би, щоб Київ повернувся до тих відносин з Мінськом, які були на початку цього року, і вибудовував їх у нормальному, діловому ключі.

Про це він розповів у великому інтерв'ю телеканалу "112 Україна".

"Нам треба повернутися до того, що у нас було. Ми бачили ваше розслідування та інше проти нашої продукції, щось вам не подобалося. Колись не подобався цукор, потім наші автобуси, потім сіль, ще щось. Ми все це терпіли, розуміли, хоча ви обіцяли нам одне, а робили зовсім інше. Але ми терпіли, ми розуміли, що там не все може президент. Але ми якось вибудовували відносини. Потім ви скасували білорусько-український форум регіонів. Ми домовлялися в Гродно. Ми підготувалися, вас чекали, як рідних людей. Ви вибрикнулися і не приїхали. Ну кому ви гірше зробили? Ми продамо свою продукцію, питання не в цьому. Але ви рвете, ламаєте по-живому. Ви ці події в Білорусі висвітлюєте так, що їх на Заході і в Америці так не висвітлюють. Навіщо вам це треба? Ми завжди за вас переживали, за Майдан і т.д., а ви нас починаєте ламати і кришити. Навіщо? Адже Лукашенки, Зеленські приходять і йдуть, а народи залишаються. Навіщо псувати відносини? Навіщо ви йдете на поводу у американців, поляків, створюючи цей центр психологічної роботи проти Білорусі? Ми ж це все бачимо з подачі українців. У нас же там мільйони друзів, військові нас відразу поінформували. Ми перевірили - точно", - зазначив білоруський лідер.

На його думку, Київ сьогодні проводить незрозумілу політику для українців щодо Білорусі.

"Тому давайте повернемося до того, що було на початку цього року. Давайте будемо вибудовувати наші відносини, щоб вони були нормальними, діловими. Ми ж не втручаємося у вашу політику. Ось ви вирішили на референдумі 5 або скільки питань задати українському народу. З нашої точки зору, деякі питання були просто смішні. Ми їх розцінювали як обман українського народу. Але ми ніде навіть не вякнули на цю тему. Ви як тільки десь щось побачили, почули, починаєте бучу якусь. Так ви нас покличте. Покличте не мене, а Бочкова, прес-секретаря, вони приїдуть з Дімою, вам розкажуть, що відбувається насправді. Будемо вибудовувати відносини, будемо говорити з вами так, щоб не розірвати наші відносини взагалі. Адже Білорусь для вас була в хорошому сенсі як міст зв'язку з Росією. Ви думаєте, що ви далеко махнете від нас, від Росії? Та нікуди ви не підете і не махнете. Пройде ця накип, вона вже проходить. Ми бачимо це з виборів останнім, пройде. Тільки не треба все руйнувати, тому що ні до чого буде повернутися", - сказав Лукашенко.

При цьому він згадав, що колись умовляв п'ятого президента України Петра Порошенка не виходити з СНД.

"Йому чисто прагматично сказав, Петро, не виходь. Так, у вас такі відносини, але вийти легко, а ось назад Увійти буде складніше. Ну, що Ви отримали? Був майданчик, де можна було щось говорити, навіть майданчик, де можна було натиснути на Білорусь, на Молдову, на Україну, на Росію натиснути можна було, задати незручні питання. Зараз і її немає. Як приклад. Це ваша справа, звичайно. Точно так і тут. Навіщо ви руйнуєте останнє, що вам дуже потрібно буде? Навіть якщо ви будете в складі ЄС, ми ж все одно будемо вашими сусідами. Вам треба вибудовувати відносини з нами, з Росією по Донбасу, по Криму, як би там не було. Може, ви повернути захочете Крим, але все одно треба буде вибудовувати відносини, навіть на цьому грунті. Навіщо ви рвете це? Невже це сильніше, що вам там з-за океану подзвонили, сказали, і ви побігли? Та ні. Це і емоції, і відповідь на ваше запитання. А економічно ми з вами співпрацювали і будемо співпрацювати. І ви не повинні бачити в нас супротивників і тим більше ворогів, не повинні. Ми Вам такого шансу не дамо. Тому що українці - це теж наші люди. Ви їдьте на Поліссі до нас, Прип'ять та інше і послухайте, як там говорять люди - українською мовою. І моя найулюбленіша мова, якою я люблю слухати пісні, - українська. І у мене дуже багато друзів в Україні, і ми проводимо фестивалі, "Слов'янський базар". Які б не були стосунки, а на" Слов'янський базар" приїхало більше, ніж будь-коли, артистів, і український день видали, приємно було послухати", - резюмував він.

Новини за темою: Лукашенко закликав Литву і Польщу повернутися до діалогу

До слова, повне інтерв'ю Олександра Лукашенка телеканалу "112 Україна" можна почитати за посиланням.

Loading...