Науковці з Нідерландів виявили в людській голові новий орган

Раніше невідомий орган виявили під час контрастної томографії на новітньому сканері

Науковці з Нідерландів випадково зробили дивовижне відкриття, обстежуючи пацієнтів із раком простати, вони виявили всередині голови людини прихований орган, який нагадує набір слинних залоз. Про це повідомляє ВВС Україна

Згідно з повідомленням, під час контрастної томографії з введенням в кров радіоактивної глюкози, що має на меті знайти в тілі пухлини, новітній сканер PSMA PET/CТ виявив позаду носоглотки дещо інше. 

"У людини є три набори великих слинних залоз, але не в цьому місці. Раніше було відомо, що слинні залози в носоглотці мікроскопічно малі. Їх близько тисячі, і вони рівномірно розподілені по слизовій оболонці. Тому уявіть собі наше здивування, коли ми виявили це!" - говорить радіолог-онколог Ваутер Вогель з Нідерландського інституту раку.

Новини за темою: Шум у вухах і втрата слуху: Вчені виявили новий симптом COVID-19

Як відомо, слинні залози виробляють слину, необхідну для роботи травної системи. Більшу частину її виділяють три основні набори залоз, відомих як привушні, підщелепні і під'язикові.

Окрім цього, у людському організмі є ще близько тисячі дрібних слинних залоз, які розміщені у всій порожнині рота і в дихальному тракті, але вони такі малі, що їх можна виявити тільки в мікроскоп.

Непомічений раніше четвертий набір слинних залоз, відкритий командою Вогеля, набагато більший і міститься позаду носа і над піднебінням, всередині голови.

Новини за темою: Нобелівську премію з медицини отримали вчені за відкриття вірусу гепатиту C

"Два органи, які підсвітилися під час дослідження, мають всі ознаки слинних залоз. Ми назвали їх трубчастими залозами, оскільки вони розташовані над трубчастим валиком", - розповів провідний автор дослідження, хірург порожнини рота Маттейс Вальстар з Амстердамського університету.

Слід зауважити, що трубчасті залози були виявлені у всіх 100 пацієнтів, обстежених за допомогою апарату PSMA PET/CT. Існування помітної неозброєним оком парної структури у вигляді дренажних капілярів в задній стінці носоглотки підтвердив і розтин двох тіл, чоловічого і жіночого.

Новини за темою: Науковець знайшов прихований ескіз під портретом Мони Лізи

Нагадаємо, нещодавно дослідники Кіотського префектурального медичного університету в Японії з'ясували, скільки SARS-CoV-2 може жити на шкіріLoading...