Новини » Світ Читать эту новость на русском

Науковці встановили, що стародавні крокодили полювали на динозаврів

Ілюстративне фото Фото з відкритих джерел

Науковці вважають, що дейнозух влаштовував засідки на динозаврів

Американські вчені довели, що доісторичні крокодили дейнозухи (пращури сучасних алігаторів) полювали на великих динозаврів. Відповідні висновки науковці з Університету штату Айова опублікували у The New York Times.

Палеонтологи й археологи дослідили рештки дейнозухів, які виявили в західному Техасі. В результаті вчені встановили, що сила їх щелепи дозволяла вбивати навіть найбільших хижих динозаврів.

Доісторичні крокодили дейнозухи The New York Times

Науковці вважають, що дейнозух влаштовував засідки на динозаврів, коли вони пили з водойм. Окрім цього, вони ділилися на три підвиди, які жили на території сучасних США: Deinosuchus hatcheri та Deinosuchus riograndensis жили на заході від штату Монтана до північної Мексики, а також Deinosuchus schwimmeri - на сході від Нью-Джерсі до Міссісіпі. 

Зазначимо, перші рештки дейнозухів були виявлені ще в середині XIX століття та докладно описані у 1909 році, проте їхня здатність полювати на динозаврів залишалась теорією. 

Розмір дейнозуха був не менше 10 метрів, його габарити нагадують сучасний автобус, а розмір зубів - банани.

Новини за темою: Вони могли бути крихітними: На Мадагаскарі знайшли рештки предка динозаврів

Нагадаємо, раніше на британському острові Вайт науковці з Саутгемптонського університету знайшли чотири кістки, які, ймовірно, належать невідомому досі виду динозаврів. Згідно з повідомленням, палеонтологи визначили, що динозавр жив у крейдовий період 115 мільйонів років тому. Також вони дійшли висновку, що рештки належать новому виду динозаврів тероподів, довжина тіла яких сягала 4 метрів.

Loading...