Науковець знайшов прихований ескіз під портретом Мони Лізи

"Мона Ліза"

Дослідник припускає, що на картині може бути зображена "неіснуюча жінка"

Французький дослідник та науковець Паскаль Котт заявив, що знайшов під портретом Мони Лізи прихований ескіз. Про це пише "BBC Україна".

Для цього вчений використав власноруч зроблену апаратуру та знайшов сліди ескізу, зробленого в техніці спольверо. Да Вінчі переніс зображення на деревʼяну панель вугіллям — через отвори, зроблені в лініях ескізу, немов через трафарет.

За його словами, сліди вугілля можна побачити біля руки та лінії волосся на голові Мони Лізи. Вчений стверджує, що автор світового шедевра змінив позу своєї героїні, повернувши її голову безпосередньо до глядача. Він стверджує, що також помітив прихований ескіз шпильку у волоссі Джоконди.

"У Мони Лізи не могло бути такої зачіски. У ті часи у Флоренції таке було неможливо", - каже Котт.

Дослідник припускає, що на картині може бути зображена "неіснуюча жінка" — наприклад, богиня або навіть Діва Марія.

За інформацією видання, Котт почав досліджувати картину у 2004 році. Він стверджує, що його обладнання, яке використовує технологію аналізу віддзеркалення світла, дозволяє побачити додаткові зображення між шарами фарби.

У 2015 році вчений заявив, що знайшов під картиною друге зображення. За його висновками, під зображенням Мона Лізи ховається справжній портрет натурниці. Проте наукова спільнота не підтримала колегу, а у Луврі взагалі заявили, що Котт не входить до дослідницької групи музею.

Новини за темою: Оголена Мона Ліза могла бути написана Леонардо да Вінчі, – Лувр

Нагадаємо, раніше британський вуличний художник графіті Бенксі втратив авторське право на одну із найвідоміших робіт "Метальник квітів" через його відмову розкрити свою особу. Зокрема, судові експерти обґрунтували це тим, що художник зберігає анонімність та малює свої роботи на чужій власності, а не на полотнах.

Loading...