NASA запустила новий марсохід, який шукатиме ознаки життя на Червоній планеті

Марсохід ЄКА ExoMars ЄКА

Він має прибути на сусідню планету у лютому 2021 року

NASA запустила новий марсохід Perseverance ("Наполегливість"), який буде шукати ознаки існування у минулому Марса мікробіологічних форм життя. Запуск транслювався на сайті NASA.

Зазначається, що ракета-носій Atlas V з апаратом на борту стартувала з майданчика на мисі Канаверал. В агенції сподіваються, що апарат повинен сісти на поверхню Марса 18 лютого 2021 року.

Загальні витрати на місію (створення апарату і запуск) оцінюються у 2,1-2,7 мільярда доларів.

Новини за темою: NASA показало, яким може бути захід Сонця на інших планетах

Марсохід Perseverance шукатиме ознаки існування в минулому Марса мікробіологічних форм життя. Зокрема, він збере зразки ґрунту,  а також вивчатиме клімат і погоду на планеті.

Крім цього, він доставить на Марс зразки матеріалів, з яких планують робити скафандри для висадки людей на поверхню Місяця і, надалі, Марса. Інженери перевірять, як на зразки вплине марсіанське середовище.

Новини за темою: NASA повідомило дату запуску нової космічної місії на Марс

Повідомляється, що апарат укомплектований 23 спеціалізованими камерами, вдосконаленою навігаційною системою, екстремальною установкою, яка зможе зібрати зразки марсіанського повітря, а також - 2 мікрофони, завдяки яким людство може вперше почути, як звучить Марс.

Також уперше у складі місії на Марс буде безпілотник - 1,8-кілограмовий мінігелікоптер "Винахідливість" ("Ingenuity"). 

Зазначається, що дотепер в рамках марсіанських місій не використовувалися апарати, здатні літати в атмосфері. За допомогою дрона планують відпрацювати технологію таких польотів.

Новини за темою: NASA визначило склад екіпажу для другої місії на МКС на кораблі SpaceX

Раніше у NASA показали, як двоє астронавтів відправилися на "космічну прогулянку" біля Міжнародної космічної станції (МКС).Loading...