Новини » Світ Читать эту новость на русском

NASA виділить кошти для будівництва мережі 4G на Місяці

Освоєння Місяця Фото з відкритих джерел

Інтернетом займатиметься компанія, власником якої є корпорація Nokia

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) виділить кошти на будівництво й облаштування мережі 4G-інтернету на Місяці. Про це повідомляє CNN.

Згідно з повідомленням, створення мережі 4G входить до намірів NASA збудувати до 2028 року повноцінну базу на Місяці. Для цього агентство виділило понад 370 млн доларів десяткам різних компаній на розгортання технологій на поверхні супутника Землі. Це стосуватиметься, зокрема, вироблення електроенергії, галузей робототехніки, кріогенного заморожування, а також технологій безпечних посадок.

Зокрема, інтернетом займатиметься компанія Bell Labs, власником якої є відома фінська корпорація Nokia. На думку NASA, швидкісний інтернет на Місяці дозволить значно покращити радіозв’язок на супутнику Землі.

На цей проєкт Bell Labs отримала 14,1 млн доларів. Експерти жартома пояснюють, що на Місяці 4G працюватиме навіть краще, ніж на Землі, тому що там немає будівель, дерев і телевізійних веж, які приглушують зв'язок.

Новини за темою: Політ Crew Dragon – це лише початок, далі – подорож на Місяць, - NASA

Нагадаємо, раніше NASA підписало угоду "Артеміда" з космічними агентствами Австралії, Великої Британії, Італії, Канади, Люксембургу, Об'єднаних Арабських Еміратів та Японії. Документ встановлює принципи освоєння Місяця та регламентує видобуток на ньому корисних копалин.Loading...