NASA повідомило дату запуску нової космічної місії на Марс

Робота апарату запланована на майже два роки

Марсохід Perseverance фото - NASA

В американському космічному агентстві NASA заявили, що ракета, яка доставить на Червону планету марсохід "Perseverance" відправиться 30 липня. Про це йдеться на сайті місії.

Відомо, що апарат шукатиме ознаки життя на Марсі, збиратиме зразки каміння та землі, які згодом, можливо, доставлять на Землю. Крім того, місія має сприяти підготовці старту людини на Марс.

Марсохід має приземлитися на планеті 18 лютого 2021 року. Апарат планують "скинути" в кратері Джезеро, де він проводитеме дослідницькі роботи близько 1 марсіанського року (687 земних днів).

Кратер Джезеро має ширину 45 кілометрів, його обрали майданчиком для нової місії ще в 2018 році. Тоді вчені обґрунтували свій вибір тим, що Джезеро має геологічно багату місцевість, з особливостями рельєфу, вік яких може досягати 3,6 млрд років. Крім того, науковці планують розмістити на борту апарата невеликий ґелікоптер, який зможе літати над ґрунтом планети.

Марсохід уже прикріпили до ракети Atlas V. Запуск планується 30 липня о 7:50 за східним часом (14:50 за Києвом). Наразі ракета перебуває на стартовому майданчику на мисі Канаверал у Флориді.

Новини за темою: Відео дня: Астронавти NASA вийшли з МКС на “космічну прогулянку”

Нагадаємо, нещодавно в компанії SpaceX, яка запустила корабель Crew Dragon до Міжнародної космічної станції, повідомили, що судно повернеться на Землю в серпні. Передбачається, що напередодні повернення астронавти Дуглас Герлі та Роберт Бенкен будуть відпрацьовувати можливі надзвичайні ситуації.Loading...