NASA підписало угоду із сімома країнами про видобуток копалин на Місяці

Учасники місії на Місяць "Артеміда" в уявленні художника NASA

Російська Федерація та Китай договір не підписували

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) підписало угоду "Артеміда" з агентствами Австралії, Великої Британії, Італії, Канади, Люксембургу, Об'єднаних Арабських Еміратів та Японії. Про це повідомляє пресслужба NASA.

Згідно з повідомленням, угода встановлює принципи освоєння Місяця та регламентує видобуток на ньому корисних копалин.

Як зазначається, підписаний пакт в рамках Міжнародного конгресу астронавтів повинен запобігти потенційним конфліктам в космосі. Своє чергою, Росія і Китай відмовилися підписувати договір.

"Артеміда" стане найширшою та найрізноманітнішою міжнародною програмою дослідження космосу людиною в історії, а угоди "Артеміди" стануть засобом створення цієї унікальної глобальної коаліції. Сьогоднішнім підписанням ми об'єднуємося з нашими партнерами для дослідження Місяця і встановлюємо життєво важливі принципи, які створять безпечне, мирне та успішне майбутнє в космосі для всього людства", - сказав глава NASA Джим Бріденстайн.

Новини за темою: NASA до квітня може схвалити відправку місії на Венеру

Угода передбачає:

  • Мирне дослідження: всі дії, що проводяться в рамках програми "Артеміда", повинні бути в мирних цілях.
  • Прозорість: сторони, які підписали угоду, будуть вести свою діяльність прозоро, щоб уникнути плутанини та конфліктів.
  • Функціональна сумісність: країни, які беруть участь в програмі, будуть прагнути підтримувати сумісні системи для підвищення безпеки та стійкості.
  • Екстрена допомога: сторони зобов'язуються надавати допомогу персоналу, що терпить лихо.
  • Реєстрація космічних об'єктів: будь-яка країна, що бере участь в "Артеміді", повинна підписати Конвенцію про реєстрацію.
  • Публікація наукових даних: особи, які підписали угоду, зобов'язуються публікувати наукову інформацію, яка дозволяє всьому світу приєднатися до подорожі "Артеміди".
  • Збереження спадщини: сторони зобов'язуються зберігати космічну спадщину.
  • Космічні ресурси: витяг і використання космічних ресурсів є ключем до безпечного і сталого дослідження, і сторони підтверджують, що така діяльність повинна проводитися відповідно до Договору про космос.
  • Усунення конфліктів діяльності: країни угоди "Артеміда" зобов'язуються запобігати шкідливому втручанню і підтримувати принцип належної уваги, як того вимагає Договір про космос.
  • Орбітальне сміття: країни зобов'язуються планувати безпечну утилізацію сміття.

Новини за темою: Зоряні війни за оволодіння космосом: Місяць стане плацдармом для американської військової стратегії?

Нагадаємо, раніше в Американському космічному агентстві NASA заявляли, що успішний політ корабля Crew Dragon, який належить приватній компанії SpaceX, на Міжнародну космічну станцію вселяє оптимізм щодо наступного важливого кроку – це подорож і робота на МісяціLoading...