Новини » Світ Читать эту новость на русском

Найбільший у світі, ще й запускає супутники: У США презентували гігантський дрон

Літальний апарат має 70% запчастин, які можна повторно використовувати

У Сполучених Штатах компанія Aevum представила найбільший у світі дрон Ravn X, який також може під час польоту запускати невеликі супутники на орбіту. Про це повідомляє New Atlas.

Згідно з повідомленням, безпілотник може автономно злітати та сідати на злітно-посадкові смуги завдовжки 1,6 милі і вимагає лише 8000 квадратних футів (743 кв. м) простору в ангарі. Ravn X має довжину 80 футів (24 м), висоту 18 футів (5,5 м), розмах крил 18 футів і використовує те ж реактивне паливо, що і звичайний літак.

Новини за темою: Освоєння космосу Піднебесною: Китайський зонд доставить на Землю зразки місячного ґрунту

Розробники заявляють, що Ravn X можна запускати практично у будь-яких умовах, а 70% запчастин дрона придатні для багаторазово використання, однак компанія на цьому не зупиняється і прагне досягти показника 100%.

Як зазначається, Ravn X в дечому схожий із системою запуску Virgin Orbit, найбільшим у світі літаком, розробленим для запуску вантажів у космос із повітря. Однак Ravn X не потребує пілота на борту, що усуває ризик для життя людей.

Також Aevum заявляє, що повний парк безпілотників RavnX зможе запускати корисний вантаж у космос кожні 180 хвилин.

Новини за темою: Ілон Маск назвав попередні терміни відправлення людини на Марс

Нагадаємо, раніше Європейське космічне агентство (ESA) та швейцарська компанія ClearSpace SA заявили, що планують у 2025 році відправити спеціальний корабель зі збору космічного сміття.

Loading...