Новини » Світ Читать эту новость на русском

Очільника військової розвідки Німеччини відправили на пенсію достроково через недостатню боротьбу з неонацизмом

Хто його змінить, поки невідомо

Начальник військової розвідки Німеччини Крістоф Грамм

Getty Images

Начальник військової розвідки Німеччини Крістоф Грамм покине свій пост на тлі заяв уряду про необхідність "додаткових зусиль" по боротьбі з проникненням ультраправих до лав бундесверу. Про це повідомляє BBC

У четвер Міністерство оборони країни раптово випустило заяву, в якій вказувалося, що в наступному місяці Грамм буде звільнений від своїх обов'язків і достроково вийде у відставку. При цьому в повідомленні також відзначаються успіхи чиновника в викоріненні мереж праворадикалів в армії.

Хто його змінить, поки не повідомляли.

У січні військова розвідка (MAD) оголосила, що протягом минулого року в армії були виявлені сотні військовослужбовців, підозрюваних у симпатіях до неонацистів.

Особливо проблемним виявився Елітний спецпідрозділ KSK, який згодом довелося розформувати. Близько 20 його бійців підозрювалися в правому екстремізмі.

Крістоф Грамм, який очолював військову розвідку з 2015 року, особисто не підозрюється у зв'язках з екстремістами. При ньому спецслужба почала роботу, спрямовану на виявлення екстремістських настроїв серед військовослужбовців і викриття можливих мереж праворадикалів.

Однак у суспільстві його критикували за недостатність цих кроків. На це неявно вказується і в заяві Міноборони: "Подальша реалізація реформ... потребуватиме додаткових зусиль і темпів. Цей новий етап повинен стати знайти зриме відображення і в кадрових змінах".

На огорожі навколо казарми написано "Наци геть!" EPA

Проблема проникнення ультраправих в армію розкрилася в 2017 році. Тоді в двох казармах Бундесверу були виявлені сувеніри часів нацизму. Після цього у всіх казармах була влаштована тотальна інспекція. Багато підозрюваних у зв'язках з праворадикалами також вважалися прихильниками правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини".

У травні нинішнього року поліція, яка розслідувала зв'язки між військовими й ультраправими, вилучила зброю і вибухівку в будинку спецназівця, який служив в KSK, в східній землі Саксонія.

Кілька тижнів потому Міністр оборони Аннегрет Крамп-Карренбауер, яка в минулому вважалася ймовірною наступницею Ангели Меркель, оголосила про частковий розпуск KSK. В інтерв'ю Süddeutsche Zeitung вона сказала, що спецпідрозділ став "частково незалежним від командування" і розвинув всередині себе "токсичну культуру лідерства".

Новини за темою: В Україні викрили угруповання неонацистів під керівництвом росіянина

Нагадаємо, нещодавно депутатка Європарламенту від Швеції Евін Інсір звинуватила українських крайніх правих у тероризмі. За її словами, це проблема для всіх людей в Європі і за її межами, що прагнуть до демократії.

Раніше повідомлялося, що представник Іспанії в Європарламенті Мігель Урбан засудив напади ультраправих в Україні. Він заявив, що висловлює підтримку організаціям, які протистоять цьому насильству.

Loading...