Новини » Світ Читать эту новость на русском

На Шрі-Ланці знайшли найстаріші стріли в Азії. Фото

Знайдені залишки стріл Science Alert

Археологи вважають, що наконечники стріл використовувалися для полювання на важкодоступну здобич

Археологи в одній з печер Шрі-Ланки знайшли найстаріші стріли в Азії - наконечникам, яких десятки тисяч років. Про це повідомляє команда дослідників на порталі Science Alert.

"У Фа-Хен-Лені, печері в серці лісів вологої зони Шрі-Ланки, ми виявили безліч інструментів з каменю, кістки і зуба, в тому числі кілька маленьких стрілок, вирізаних з кістки, вік яких становить близько 48 тисяч років", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що найдавнішим доказом використання лука і стріл є знахідки з печери Сібуду в Південній Африці, яким близько 64 тисяч років. За межами Африки найдавнішими знахідками були луки, знайдені в Німеччині, віком не більше 18 000 тисяч.

Дослідники відмічають, що оскільки луки та стріли зроблені зі швидкопсувних матеріалів, то знайдені стріли на Шрі-Ланці ще раз підкреслюють важливість цього відкриття. 

Археологи вважають, що наконечники стріл, швидше за все, використовувалися для полювання на важкодоступну здобич в тропічних лісах. Зокрема, на маленьких мавп та ратуфа.

"Докази на Шрі-Ланки показують, що винахід луків, стріл і одягу відбувався неодноразово і в різних місцях, в тому числі в тропічних лісах Азії", - зазначив один з авторів дослідження Майкл Петраглія.

Новини за темою: Археологи знайшли уламки 200-літнього корабля, що розбився об "Риф кошмару"

Нагадаємо, нещодавно в Єгипті археологи під час розкопок натрапили на унікальну знахідку - десять великих таємних комор у храмі, який був побудований при фараоні Рамзесі II.

Loading...