Новини » Світ Читать эту новость на русском

На Плутоні знайшли крижані вершини з метану

Плутонські гори із крижаних верхівок з метану Фото з відкритих джерел

Гори, розташовані на висоті 2,5-3,5 кілометра над підніжжям

Вченим вперше вдалося пояснити походження крижаних шапок на поверхні гірських вершин Плутона, яких там не має бути через рівномірний розподіл температури по карликовій планеті. Про це повідомляє Nature Communications.

Так, в 2015 році космічний апарат New Horizons виявив на Плутоні, неподалік від долини Супутника, гори, розташовані на висоті 2,5-3,5 кілометра над підніжжям або на висоті чотири кілометри в порівнянні з середньою висотою рівнин Плутона.

Вчений Тенгай Бертранд з Дослідницького центру Еймса зміг за допомогою комп'ютерного моделювання з'ясувати, як формуються засніжені вершини Плутона. Для цього він взяв Глобальну кліматичну модель (GCM) Плутона, яка демонструє випаровування і конденсацію азоту, метану і монооксиду вуглецю, яких на поверхні карликової планети найбільше.

Виявилося, що метан накопичується на поверхні гірських вершин Плутона вночі, а за день шар не встигає розтанути. Таким чином до моменту спостереження ефекту людьми на гірських хребтах карликової планети встигли утворитися справжні крижані шапки з метану.

За підсумками дослідження у вчених з'явилася теорія про те, що до такого накопичення метану призводять особливі потоки вітру на заході рівнини Супутника, але точних даних з цього питання поки що немає.

Новини за темою: Під поверхнею Плутона можливе існування рідкого океану з потенційно зародженим життям

Група астрономів з Лабораторії реактивного руху NASA у Каліфорнії виявили на Плутоні туман невідомого походження.Loading...