На півдні Африки зафіксували таємничу загибель сотень слонів

За два місяці підтвердили смерть понад 350 слонів

У Ботсвані протягом двох останніх місяців виявили загибель сотень слонів за таємничих і невідомих обставин. Про це повідомляє "ВВС Україна". 

Згідно з повідомленням, в дельті річки Окаванго від початку травня виявили понад 350 туш слонів. Вчені стверджують, що це безпрецедентний випадок за кількістю слонів, які загинули в рамках однієї події, не пов'язаної із посухою. 

Слід зауважити, що у Ботсвані проживає третина популяції слонів в Африці. Влада країни виключила браконьєрство як причину масової загибелі, оскільки бивні у тварин лишилися на місці. Окрім цього, є інші вказівки на те, що це не робота мисливців. 

Новини за темою: В Африці знайшли найдавніший череп предка Homo sapiens

"Умирають лише слони і більше ніхто. Якби це був ціанід, який використовували браконьєри, ви б побачили інші смерті", - розповів доктор Найлл Маккенн з благодійного фонду National Park Rescue.

Також науковець попередньо відхилив версію загибелі внаслідок сибірки, яка минулого року в Ботсвані вбила щонайменше 100 слонів. Однак науковці не можуть виключити смерть через отруєння або хворобу. Перед смертю тварини переважно падали на морду, ходили по колу, це свідчить про те, що щось атакує їхню неврологічну систему.

Оскільки зараз вчені не знають джерело, неможливо заперечити можливість передачі хвороби до людей, особливо якщо причина - у джерелах води чи ґрунті. Наразі чиновники Ботсвани відправили зразки на експертизу і очікують на результати. 

Новини за темою: В Африці знайшли невідомий науці вид зубастих ящурів

Нагадаємо, нещодавно у Київському зоопарку під час зливи слон Хорас милував око працівників, коли тішився дощу.Loading...