Новини » Світ Читать эту новость на русском

На Марсі виявили сліди мегаповеней

Кратер Гейл на Марсі Фото з відкритих джерел

Причиною цього могло стати зіткнення планети з іншим космічним тілом

Науковці провели дослідження, в ході якого встановили, що Марс кілька мільярдів років тому зазнав повені планетарного масштабу, яка могла бути спровокована космічною катастрофою. Про це йдеться у дослідженні співробітників Державного університету Джексона (США), Гавайського університету і Лабораторії реактивного руху НАСА, передає Nature.

Як зазначається, протягом восьми років у кратері Гейл працює марсохід Curiosity. Вік цього кратера оцінюється в 3,5–3,8 мільярда років. У міру того, як апарат набирав висоту, науковці встановили, що ударний кратер колись був чашею стародавнього озера.

За попередньою інформацією, водойма була дуже активною та постійно наповнювалося і висихала. На це вказують так звані гравійні гряди. На планеті Земля подібні утворення в породі спричинюють швидкі та потужні потоки води. 

Також дослідження показало, що висота знайдених утворень становить 10 метрів. Після вимірювання проміжків між ними вчені заявили, що для їхнього утворення потрібен потік глибиною не менше 24 метрів. Крім цього, швидкість паводку повинна становити не менше 10 метрів на секунду, що є потужною руйнівною силою.

Новини за темою: Штучний інтелект класифікував нові кратери на Марсі

За словами вчених, кратер Гейл зазнав багато ударів стихії, однак та повінь була найпотужнішою в його історії.

Науковці також припустили, що приблизно 4 мільярди років тому Марс зіткнувся з іншим космічним тілом, що спричинило викид енергії. У результаті цього відбулося масштабне танення льоду, а водні пари, вуглекислий газ і метан, викинуті в атмосферу, спровокували зміну клімату. Після цього на поверхню Марсу обрушилися потужні та довготривалі дощі. 

Нагадаємо, нещодавно автоматична міжпланетна станція Європейського космічного агентства "Mars Express" зробила знімок потрійного кратера на Марсі. За словами астрономів, це є наслідком того, що тіло, яке упало на планету, перед зіткненням розпалося на три частини.

Loading...