На дні Балтійського моря знайшли загадковий 400-річний корабель

На кораблі немає ані рештків членів екіпажів, ані жодного вантажу

Учасники фінського об'єднання любителів дайвінгу та історії Badewanne, які шукають затонулі у Балтійському морі бойові кораблі двох світових воєн, 16 липня зробили чергове занурення в горловині Фінської затоки, в місці, де ехолот показав на дні якесь невеличке судно. На 85-метровій глибині їх чекав найбільший сюрприз за роки роботи, передає Badewanne.

"Ми здивувалися, коли замість мінного тральщика або шхуни побачили практично цілий голландський флейт! За конструкцією можна вважати, що наш корабель - голландський. Ми не знаємо ані порту його призначення в східній Балтиці, ані того, чи прямував він "туди", чи повертався", - розповів учасник групи, морський біолог Юха Флінкман.

Він з колегами припускає, що судну може бути приблизно 400 років.

Крім того, у липні 2019 року під час прокладання газопроводу на дні Ботнічної затоки був знайдений старіший дерев'яний корабель, часів Христофора Колумба, який теж чудово зберігся.

На кораблях немає ані рештків членів екіпажів, ані вантажів.

За словами дайверів, причина загибелі обох суден невідома, адже пошкоджень на корпусах немає. У корабля, знайденого у 2019 році, збереглися і щогли, в іншого вони були поруч на дні. Але сталося це, як вважають в Badewanne, внаслідок тралення моря в XX столітті.

Новини за темою: У Чорному морі біля узбережжя Криму знайшли затоплений під час Другої світової війни теплохід

"Трал завдав лише невеликої шкоди. Він, ймовірно, пройшов від носа до корми, пошкодив лише такелаж і типову для флейта високу кормову надбудову, але й деталі лежать поруч на дні. Вся обшивка на місці", - захоплюється Юха Флінкман.

"Затонулий корабель має всі типові особливості флейта, зокрема, конструкцію корми. Схоже, що це зразок раннього дизайну. Він дає унікальну можливість вивчити розвиток даного типу кораблів, що стали інструментом тодішньої глобалізації", - прокоментував знахідку професор морської археології Стокгольмського університету Ніклас Еріксон.

"У світі невідомо жодне судно тієї епохи в такому ж стані. Є й давніші, але то просто дошки та металеві частини, а не цілі кораблі з щоглами і якорями", - заявив професор Родріго Пачеко-Руїз, який вивчав корабель.

Новини за темою: Покоївся у вугільній шахті: У Сербії знайшли корабель, датований третім століттям нашої ери

Нагадаємо, раніше дослідницька компанія Ocean Infinity та Search Inc. знайшла біля узбережжя Гаваїв рештки військового корабля часів Другої світової "Невада". Рештки корабля були знайдені на глибині 4,7 кілометра.

Loading...