Новини » Світ Читать эту новость на русском

На берег Тасманії викинулися 270 китів, 90 з яких загинули

Фахівці побоюються, що насправді загинуло ще більше тварин

На західному узбережжі острова Тасманія, який є окремим штатом у складі Австралії, виявили майже три сотні китів роду гринда. Це одне з наймасовіших викидань за останні 10 років, його причина наразі невідома. Про це повідомляє ВВС з посиланням на Програму збереження морського життя Тасманії.
 
Згідно з повідомленням, біля узбережжя знайшли три групи тварин. Найбільша з них налічувала 200 особин, ще дві — приблизно по 30.

Більшість китів перебувають у "порівняно недоступних" місцях, через що роботи з їхнього порятунку ускладнюються.

За даними фахівців, через викидання на берег уже загинули 90 тварин, утім вони побоюються, що насправді загинуло ще більше.

Як зазначається, для порятунку Програма разом із правоохоронцями відрядила 40 рятувальників. Китів спершу за допомогою спеціального обладнання відштовхують із узбережжя у воду. Якщо вони добре себе почувають, їм допомагають відплисти ще далі від берега.

"Як правило, ми маємо справу з тваринами, які викинулися на самісінький берег. Тут же вони частково перебувають у воді, тому багато часу на їхнє повторне занурення не піде — хіба трохи доведеться попітніти", — пояснила біолог Кріс Карліон, яка залучена до рятувальної операції.

Кити мають повторно зануритися у воду до кінця сьогоднішнього дня, 22 вересня. Тоді ж науковці зможуть остаточно встановити, скільки з них загинули, а скільки врятувалися. Рятувальна операція триватиме щонайменше кілька днів.

Новини за темою: В Австралії на берег винесло труп гігантської істоти. Фото

Раніше повідомлялося, що на півночі Австралії влада рятувала горбатого кита, який випадково заплив на 30 км углиб континенту, у річку, де живуть найбільші у світі крокодили.

Loading...