Новини » Світ Читать эту новость на русском

На арктичному Шпіцбергені зафіксували найвищу в історії температуру

На острові зареєстрували рекордні 21,7 градуса вище нуля

Фото з відкритих джерел

На норвезькому арктичному архіпелазі Шпіцберген, розташованому за 1300 кілометрів від Північного полюса, зафіксували найвищу за всю історію метеорологічних спостережень температуру. Про це повідомляє AFP із посиланням на Норвезький метеорологічний інститут.

Зазначається, що спочатку вчені зареєстрували на архіпелазі 21,2 градуса вище нуля, що трохи нижче за 21,3 градуса, зафіксованого в 1979 році. Проте, за кілька годин стовпчик термометра досяг 21,7 градусів, встановивши новий рекорд за весь час.

Згідно з науковим дослідженням, глобальне потепління в Арктиці відбувається вдвічі швидше, ніж на решті планети. Група островів, де домінує Шпіцберген, єдиний населений острів на архіпелазі Північної Норвегії, знаходиться за тисячу кілометрів від Північного полюса.

Теплова хвиля, яка, як очікується, триватиме до понеділка, – це величезний сплеск нормальної температури в липні, – зазначають учені. Зазвичай у липні температура повітря на островах становить 5-8 градусів Цельсія.

Новини за темою: Європейським хом'якам загрожує вимирання, і все знову через людей

Раніше повідомлялося, що вчені зафіксували у Сибіру новий температурний рекорд, який свідчить про те, що темпи потепління Арктики випереджають попередні розрахунки на 80 років. До цього аналогічну температуру фіксували на Алясці в 1915 році.

Loading...