Новини » Світ Читать эту новость на русском

На 87-му році життя помер письменник-сатирик Михайло Жванецький

Михайло Жванецький Фото з відкритих джерел

Наразі не відомо, що стало причиною смерті

Помер письменник-сатирик з Одеси Михайло Жванецький, на початку березня йому виповнилося 86 років. Про це заявив його представник Олег Сташкевич, повідомляють "Открытые медиа". 

Як зазначається, що стало причиною смерті сатирика - наразі не відомо. Також немає інформації і про те, коли відбудеться його похорон.

Новини за темою: Помер один із творців мультфільмів про Незнайка

Слід зауважити, що раніше Жванецький заявив про припинення концертної діяльності. Тоді Сташкевич розповів: "Артистам потрібно мати мужність вчасно піти зі сцени. У Жванецького ця мужність є - вчасно піти зі сцени, не зволікати".

Як відомо, рік тому у Жванецького виявили рак передміхурової залози. Лікувати це захворювання він з Одеси поїхав в Росію і був у лікарні при Управлінні справами президента РФ.

Сатирик під час лікування почувався добре, гуляв, постільного режиму у нього не було.

Довідково:

Жванецький вперше потрапив на велику сцену в 1964 році, коли Аркадій Райкін запросив його в свій Ленінградський театр мініатюр - завідувати літературною частиною. Відтоді він став автором сотень сценок і мініатюр, які ставив разом із Райкіним.

Авторству Михайла Жванецького належать такі сценки, як, наприклад, "Авас" (її читали сам Райкін та нещодавно померлий Роман Карцев).

Пізніше він сам почав читати свої твори зі сцени і таким чином зробив ще й "сольну" кар'єру.

Фішкою Жванецького стала його поява на сцені з портфелем, з якого він діставав листки з текстом і зачитував їх без акторської награності. Проте такий формат був популярним.

Жванецький - народний артист і України, і Росії.

Новини за темою: Помер легендарний актор Шон Коннері

Нагадаємо, на початку жовтня стало відомо, що Михайло Жванецький припиняє концертну діяльність, оскільки артист "відчуває себе літньою людиною".