МЗС Білорусі розкритикувало відмову України визнати легітимність Лукашенка

Олександр Лукашенко Фото з відкритих джерел

У МЗС заявили, що білоруський народ не потребує "легітимізації" своєї влади з боку самоназваних факультативних "легітиматорів"

Міністерство закордонних справ Білорусі розкритикувало низку країн, окремо виділивши Україну, через заяви про невизнання легітимності Александра Лукашенка. Про це йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства Білорусі.

ілоруси самостійно і без зовнішнього втручання вибирають Главу своєї держави, Парламент і місцеві ради. Білоруський народ не потребує "легітимізації" своєї влади з боку самоназваних факультативних "легітиматорів".  Дане питання є надуманим і штучним. Спроби окремих країн Заходу поставити під сумнів легітимність глави держави жодною мірою не відображають думки переважної більшості міжнародного співтовариства", - зазначили у МЗС Білорусі.

Водночас окремо виділена реакція України на "таємну" інавгурацію Олександра Лукашенка.

"Особливе здивування викликає поведінка наших українських сусідів, які вже навіть не намагаються закамуфлювати несамостійність у прийнятті своїх зовнішньополітичних рішень і не припиняють потік заяв нібито зі своїми "просунутими" оцінками чомусь нашої внутрішньополітичної ситуації.

При цьому покликані догодити модним трендам заяви звучать від представника уряду сусідньої держави, яку Білорусь щиро і безкорисливо підтримує, зайнявши абсолютно незалежну і самостійну позицію. Хоча, судячи з усього, глава МЗС України і не вважає це важливим для своєї країни. Але ми продовжимо підтримувати братський український народ", - заявили у білоруському міністерстві.

Новини за темою: Путін не привітав Лукашенка з інавгурацією: У Кремлі назвали причину

Нагадаємо, напередодні, 23 вересня, Олександр Лукашенко офіційно вступив на посаду президента Білорусі. На церемонію інавгурації, яка відбулася в Палаці Незалежності Білорусі, було запрошено кілька сотень людей. Зокрема, на захід прийшли вищі посадові особи, депутати Палати представників, члени Ради Республіки тощо.

Своєю чергою, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна не визнає Олександра Лукашенка легітимним президентом Республіки Білорусь.

 

Loading...