Мирне розв'язання конфлікту в Нагірному Карабасі наразі неможливе, – прем'єр Вірменії

Нікол ПашинянФото: TATYANA ZENKOVICH / TASS

В Баку заявили, що такі заяви свідчать про незацікавленість Єревана в перемовинах

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі дипломатичними шляхами наразі неможливе через бойові дії в регіоні. Про це він повідомив у відеозверненні в Фейсбук.

За словами Пашиняна, Вірменія й Азербйджан не можуть знайти компроміс у конфлікті. "По-перше, я хочу констатувати, що ми повинні усвідомити – питання Карабаху на даному етапі і починаючи з цього етапу не має дипломатичного рішення на довгий час. Ми завжди говорили, що готові вирішити питання на основі компромісу. Але те, що прийнятно для вірменської сторони, зараз вже неприйнятно для азербайджанської сторони", – сказав Пашинян.

Крім того, очільник вірменського уряду зазначає, що Баку погоджується лише на капітуляцію невизнаної держави. "Сьогодні ми повинні боротися за права нашого народу, що означає взяти зброю і приступити до справи захисту батьківщини. Тільки в цьому випадку ми зможемо досягти прийнятне для нас дипломатичне вирішення. Оскільки Азербайджан не згоден ні з чим, окрім капітуляції Карабаху ", – висловився прем’єр-міністр.

Новини за темою: У ЄС засудили порушення перемир'я в Нагірному Карабасі

Як повідомляє азербайджанська служба "Радіо Свобода", в Баку відреагували на слова Пашиняна, заявивши, що Вірменія не бажає проводити перемовини. "Заява прем'єр-міністра Вірменії про те, що" не існує дипломатичного вирішення конфлікту", ще раз демонструє, що Вірменія взагалі не зацікавлена ​​у вирішенні конфлікту шляхом переговорів", – сказав помічник президента Азербайджану Хікмет Гаджиєв.

У свою чергу, прессекретарка Пашиняна Мане Геворкян у коментарі ТАСС заявила про спотворення слів вірменського урядовця зі сторони Азербайджану. "Азербайджанська сторона намагається перекручувати слова прем'єр-міністра Пашиняна. Ми підкреслюємо, що на даному етапі питання Карабаху не має дипломатичного рішення через деструктивну позицію Баку. Прем'єр Пашинян неодноразово, в тому числі і в останні дні, підкреслював, що Єреван готовий до переговорного процесу на підставі компромісу, але практика показала, що дана логіка неприйнятна для Азербайджану", – сказала речниця.

Новини за темою: Авіація і важка артилерія: Вірменія і Азербайджан звинуватили одне одного в нових атаках

Нагадаємо, нещодавно напередодні прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президент Азербайджану Ільхам Алієв заявили про готовність проведення у Москві переговорів щодо врегулювання ситуації в Нагірному Карабасі. 

Зауважимо, 9 жовтня, за підсумками консультацій в Москві Єреван і Баку вже домовлялися про перемир'я. Однак, наступного дня домовленості не було виконано, а обстріли на кордоні продовжилися.

Згодом, 17 жовтня, МЗС Вірменії та Азербайджану ухвалили нове гуманітарне перемир'я в Нагірному Карабасі, яке також було зірвано. Loading...