Новини » Світ Читать эту новость на русском

"Ми зробили неможливе": Тихановська закликала білоруських мерів організувати нові масові зібрання

Світлана Тихановська

Фото з відкритих джерел

Екссуперниця Олександра Лукашенка попросила голів міст Білорусі влаштувати мирні зібрання на вихідних

Колишня кандидатка на пост президента Білорусі Світлана Тихановська закликала мерів міст організувати мирні масові зібрання 15 і 16 серпня. Відеозвернення екссуперниці Лукашенка опублікували на YouTube-каналі "Страна для жизни". 

За словами Тихановської, на дільницях, де комісії чесно порахували голоси виборців, її підтримали 60—70 відсотків білорусів. Крім цього, на одній з дільниць, екскандидатка отримала 90 відсотків голосів. Документальним підтвердженням цього Тихановська назвала копії протоколів.

"За останні кілька місяців ми зробили неможливе. Ще пів року тому ніхто не вірив, що білоруси зможуть обʼєднатися і сказати "ні" старій владі. Але це сталося... Білоруси ніколи більше не захочуть жити з колишньою владою", - зазначила вона.

Новини за темою: На Тихановську готувався замах, - КДБ Білорусі

Крім цього, Світлана Тихановська закликала чинну владу Білорусі упинити насильство на вулицях і почати діалог.

"Захищати наш вибір потрібно тільки у законний, ненасильницький спосіб. А мирний вихід громадян на вулиці влада перетворила на криваву бійню... Я прошу всіх мерів 15—16 серпня виступити організаторами мирних масових зборів у кожному місті... Давайте разом захистимо наш вибір. Підпишіться за те, що ви голосували за мене. Наші голоси повинні бути почутими", — додала опонентка Лукашенка.

Нагадаємо, раніше Світлана Тихановська під час масових протестів та сутичок в Білорусі виїхала з країни у Литву, де їй надали статус гості та житло з охороною. Перед цим вона відправила туди своїй дітей. 

За словами політикині, рішення про виїзд у Литву вона прийняла самостійно, оскільки її поставили перед складним вибором. 

Loading...