"Ми росіяни" і заборона одностатевих шлюбів: Єдинороси запропонували свої правки до Конституції

Держдума Росії. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Чітка правова позиція щодо недопущення в Росії одностатевих шлюбів дозволить уникнути деградації суспільства, вважає віцеспікер Держдуми

Депутати від "Єдиної Росії" запропонували свої правки до Конституції РФ. Про це пише видання "Коммерсантъ" з посиланням на джерело в партії.

Зазначається, що єдинороси пропонують заборонити одностатеві шлюби і аборти, почати преамбулу зі слів "Ми, росіяни" і прибрати з неї слова про те, що народ Росії усвідомлює себе частиною світового співтовариства. 

За словами співрозмовника видання, ініціативи депутатів фракції - це їхня особиста справа, а позицію фракції представляє співголова робочої групи з підготовки поправок до Конституції Павло Крашенінніков. 

"Коммерсантъ" ознайомився з ініціативами представників партії влади (є в розпорядженні газети, - ред.).

Костянтин Затулін з комітету у справах СНД у своїй поправці пропонує поміняти преамбулу Конституції. Замість "Ми, багатонаціональний народ РФ, з'єднані загальною долею на своїй землі ..." він пропонує написати: "Ми, росіяни, в союзі з іншими братніми народами згуртувалися в багатонаціональний народ РФ ...". Євген Федоров (комітет по бюджету) хоче замінити в преамбулі слова "усвідомлюючи себе частиною світового співтовариства" на "усвідомлюючи особливу відповідальність за збереження і сталий розвиток людства".

Депутат-єдинорос Сергій Тен, член комітету з транспорту і будівництва, пропонує дати право законодавчої ініціативи уповноваженого з прав людини (зараз таке право мають президент, Рада федерації, сенатори, депутати, уряд, регіональні парламенти, Конституційний і Верховний суди).

Його колеги по фракції Василь Шішкоєдов (аграрний комітет) і Сергій Коткін (комітет з регіональної політики) вважають, що в Конституції треба закріпити заборону сенаторам і депутатам мати іноземне громадянство або посвідку на проживання не тільки на момент участі в виборах, але і до цього. Ця поправка вноситься, за їхніми словами, "на підставі принципу єдності системи державної влади". 

Віцеспікер Держдуми Петро Толстой, нещодавно обраний віцеспікером ПАРЄ, хоче доповнити ст. 69 Конституції забороною на одностатевий шлюб, виклавши її в редакції:

Зараз ця стаття присвячена гарантії прав корінних нечисленних народів. Депутат вважає, що питання одностатевих шлюбів є "актуальною проблемою, яка потребує нормативного врегулювання".

"Чітка правова позиція щодо недопущення в Росії одностатевих шлюбів дозволить уникнути деградації суспільства", - пише він в пояснювальній записці. 

Аналогічну поправку внесла депутат Ганна Кувичко з комітету з питань сім'ї. При цьому вона уточнила, що чоловік і жінка повинні бути "такими від народження". Депутат також запропонувала внести до Конституції заборону на аборти, вписавши в ст. 71 норму, що в веденні РФ перебуває захист прав і свобод людини, "в тому числі дітей до їх народження".

"Важливо, щоб держава гарантувала охорону людського життя з моменту зачаття дитини", це рішення сприятиме поліпшенню демографічної ситуації в Росії, пояснює автор.

Раніше повідомлялося, що Путін заявив, що запропонував поправки до Конституції не для продовження повноважень. 

До цього Держдума 23 січня прийняла в першому читанні запропоновані Путіним зміни до Конституції. За законопроєкт проголосувало 432 депутати, проти і тих, хто утрималися немає.

У російських ЗМІ писали про те, що Всеросійське голосування щодо поправок до Конституції РФ, запропонованих президентом Володимиром Путіним, планується провести до 1 травня.Loading...