live

Мін’юст США має документи про участь Трампа в затримці військової допомоги Україні

Президент США Дональд Трамп виступив на Всесвітньому економічному форумі REUTERS

Трамп відмовився оприлюднювати докази

Міністерство юстиції США заявило, що має у своєму розпорядженні понад двадцять чотири листи про участь президента Дональда Трампа у затримці військової допомоги Україні. Про це повідомляє CNN.

За словами юриста адміністративно-бюджетного управління (АБУ) США (що прийняло рішення щодо допомоги Україні) електронні листи були створенні у червні-вересні 2019 року. Зокрема, у цих документах йдеться про "обсяг, тривалість та мету затримання безпекової допомоги Україні".
 
Як зазначається, певного часу Білий дім приховував інформацію щодо існування доказів та наразі продовжує блокувати оприлюднення цих фактів.
 
Зокрема, юрист АБУ пояснив, що електронні листи не повинні розголошуватися, адже підпадають під дію так званої "executive privilege" — права на конфіденційність особистого листування й розмов представників виконавчої влади.
 
Також раніше представники Мін’юсту й АБУ США відповідали на запит судді про вимогу надання відповідних пояснень щодо редагування кожного листа.  А саме, електронні докази американські відомства напередодні оприлюднили на вимогу Центру громадянської доброчесності, який у грудні 2019 року виграв позов на підставі Закону про свободу інформації.
 
До слова, у грудні 2019 року Центр виграв позов на підставі Закону про оприлюднити листування, пов’язане з затримкою військової допомоги Україні в 2019 році.
 
Нагадаємо, нещодавно американські ЗМІ опублікували інформацію про те, що у травні 2019 року президент США Трамп наказав вже колишньому раднику з національної безпеки Джону Болтону допомогти тиснути на Україну, щоб отримати компромат на свого опонента з Демократичної партії Джо Байдена.
Loading...